Nie żyje kompozytor Johnny Mandel. Był twórcą czołówki do serialu "M*A*S*H"

2020-06-30 20:39 wp
Nie żyje kompozytor Johnny Mandel
Autor: AKPA Nie żyje kompozytor Johnny Mandel

Nie żyje słynny kompozytor Johnny Mandel. Artysta miał 94 lata. Stworzył czołówkę do serialu "M*A*S*H", był także zdobywcą Oscara w 1966 roku. O jego śmierci poinformował przyjaciel i muzyk Michael Feinstein.

Johnny Mandel nie żyje

Kompozytora pożegnali muzycy Michael Feinstein oraz Michael Buble: - Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość, że mój bohater, Johnny Mandel nie żyje. Był geniuszem i jednym z moich ulubionych tekściarzy, aranżerów i osobowości - wyznał piosenkarz. Johnny Mandel w chwili śmierci miał 94 lata. Niestety, nie podano szczegółów dotyczących śmierci wybitnego kompozytora.

Johnny Mandel - kim był?

Mandel urodził się w 1925 roku. Był amerykańskim kompozytorem i aranżerem słynnych utworów i muzyki filmowej. Współpracował z takimi gwiazdami jak: Frank Sinatra, Peggy Lee czy Barbra Streisand. W 1966 r. otrzymał Oscara za utwór "The Shadow of Your Smile". Skomponował też muzykę do ponad 30 filmów, m.in.: "Zwariowany piątek", "Śmiertelna pułapka" czy "Amerykanizacja Emily". Był także twórcą czołówki do serialu "M*A*S*H". Produkcja opowiadała o grupie amerykańskich lekarzy i pielęgniarek pracujących w szpitalu polowym.

Najnowsze