Nie żyje reżyser zarażony koronawirusem

2020-02-21 9:20 wp
Koronawirus
Autor: gettyimages.com

W wyniku choroby wywołanej przez koronawirusa, zmarł jeden z filmowców. Oprócz niego, życie straciła także jego rodzina. Jedynie żona twórcy wciąż przebywa w szpitalu. Sprawdź, kim był reżyser zarażony koronawirusem.

W wieku 55 lat, zmarł Chang Kai, chiński reżyser zarażony koronawirusem. Odszedł w piątek, 14 lutego 2020 r., o czym poinformowali przedstawiciele Hubei Film Studios. Chiński twórca mieszkał w mieście Wuhan, objętym kwarantanną. Oprócz niego, z powodu choroby śmierć ponieśli także członkowie jego rodziny - siostra i rodzice. Wszyscy mieszkali razem. Obecnie, jedynie żona Kai przebywa w szpitalu i walczy z chorobą. Jej stan jest poważny.

Rozstrzelano ZARAŻONEGO koronawirusem. Złamał zasady

CZYM JEST KORONAWIRUS?

Główny Inspektorat Sanitarny informuje podróżnych, że koronawirus z Chin (koronawirus 2019-nCoV) jest wirusem osłonkowym, podatnym na działanie wszystkich rozpuszczalników lipidów. Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem lub dezynfekować je środkiem na bazie alkoholu. Czynnikami ryzyka jest przebywanie w towarzystwie osoby zakażonej, niedawna podróż do Chin (zwłaszcza prowincji Wuhan). Niebezpieczny jest też kontakt z narażonym na wirus zwierzęciem.

Pacjentka z podejrzeniem koronawirusa opuściła bydgoski szpital

KORONAWIRUS - JAKIE SĄ OBJAWY?

Obajwy wywołane przez koronawirusa: temperatura ciała wyższa niż 38°C, kaszel, duszność, problemy z oddychaniem, objawy zapalenia płuc, ogólne osłabienie.

Najnowsze