Oceniamy kreacje na Oscarach! Kto najlepiej, a kto zaliczył wpadkę?

2020-02-14 5:19 Adrian Nychnerewicz
Tak się noszą w Hollywood
Autor: AP

Na tę noc co roku czeka cały świat – rozdanie najważniejszych nagród przemysłu filmowego, czyli Oscarów. Na czerwonym dywanie w Hollywood zjawiają się największe gwiazdy kina. Przygotowują się do tego tygodniami, a najsłynniejsi projektanci wręcz biją się o to, by ubrać je na galę. Większość gwiazd zachwyciła, ale jak to bywa na każdej imprezie – nie obyło się i bez wpadek. Najciekawsze stylizacje gwiazd na Oscarach 2020 podsumowuje dziennikarz Adrian Nychnerewicz.

Penélope Cruz (46 l.) - 3 gwiazdki

Ależ ta Penélope piękna! I jak pięknie się ubrała! Śledząc w telewizji relację z czerwonego dywanu, już wiedziałem, że to będzie jedna z najpiękniejszych kreacji wieczoru, i nie pomyliłem się! Hiszpańska aktorka przyćmiła inne gwiazdy sukienką od Chanel, która jest kwintesencją ponadczasowej elegancji. Perfekcyjny makijaż i gładkie włosy dopełniły całość, dodały uroku i sprawiły, że Penélope w ogóle nie wyglądała na swoje 45 lat! Światowe media również okrzyknęły jej stylizację najlepszą tego wieczoru. One też się znają ;-)

Tak się noszą w Hollywood
Autor: AP Penelope Cruz

Scarlett Johansson (36 l.) - 3 gwiazdki

Mimo nominacji w dwóch aktorskich kategoriach wyszła z gali bez Oscara. Szkoda! Za to spokojnie mogłaby zgarnąć nagrodę dla najlepiej ubranej gwiazdy – zachwyciła zarówno na gali, jak i na imprezie Vanity Fair, która odbywa się zaraz po rozdaniu nagród. Scarlett wybrała bardzo kobiecą, podkreślającą jej smukłą talię suknię z trenem od Oscara de la Renty. Prześwitujące przez kreację tatuaże tylko dodawały seksapilu.

Tak się noszą w Hollywood
Autor: AP Scarlett Johansson

Renée Zellweger (51 l.) - 2,5 gwiazdki

Triumfowała w najważniejszej kategorii wieczoru – odebrała statuetkę za najlepszą rolę kobiecą, co było do przewidzenia i co na pewno przeczuwała też sama Renia. Wybrała więc pięknie skrojoną, prostą suknię od Armaniego. Można by pomyśleć, że wyglądała aż zbyt skromnie, ale jedno jest pewne – tej klasycznej kreacji Renée nie powstydzi się ani za pięć, ani za dziesięć lat. Przyczepiłbym się tylko do rękawa sukni, który wydawał się być zbyt sztywny – momentami aktorka wyglądała, jakby miała rękę w gipsie.

Tak się noszą w Hollywood
Autor: AP Renee Zellweger

Billie Eilish (18 l.) - 2 gwiazdki

Zaledwie 18-letnia, ale największa obecnie gwiazda muzyki pop na świecie. Nastolatki ją kochają. Jak wyglądała na Oscarach? Można by polemizować, czy to na pewno udana stylizacja. Billie słynie z workowatych strojów, nieco zaburzających sylwetkę, a na pewno ją ukrywających. I tu dostrzegam wielki plus – w końcu serca dzieci i nastolatków podbija amerykańska gwiazda, która nie musi na siłę eksponować swojego nagiego ciała, by zachwycać. Takich wzorców nam trzeba.

Tak się noszą w Hollywood
Autor: AP Billie Eilish

Salma Hayek (54 l.) - 0,5 gwiazdki

Oj, Salma, Salma… Nawet gdybym bardzo chciał, nie umiałbym wybronić tej kreacji. Ja rozumiem, że przystrojenie tak obfitego biustu bywa problemem, ale nie jest to niemożliwe! Teoretycznie wszystko tu gra – biała suknia Gucci (ale po co to drapowanie na dekolcie?), zwiewny rękaw z tiulu i greckie ozdoby na ręce i we włosach. A w praktyce? Kicz! Widzę u Salmy ten sam problem, co u naszej Katarzyny Skrzyneckiej – obie są przepięknymi kobietami, ale ubrać to one się nie potrafią. A może po prostu mało co wygląda na nich dobrze?

Tak się noszą w Hollywood
Autor: AP Salma Hayek

Sandra Oh (49 l.) - 0 gwiazdek

Co tu się wydarzyło?! OK, zacznę wymieniać: jest cekinowy błysk, są falbany na ramionach, takie same wielkie aplikacje u dołu sukni, bransoletki na rękach, kolczyki w uszach, a na domiar złego do tego wszystkiego jeszcze pasek z kokardką. Moja głowa eksplodowała! Przy swojej oryginalnej azjatyckiej urodzie aktorce wystarczyłaby skromna, klasyczna suknia, by wyglądać przepięknie. Ale chyba uznała, że od przepychu głowa nie boli. Mnie boli.