Od zastraszanego chłopca do słynnego twardziela. Tego o Chucku Norrisie nie wiedzieliście!

2020-07-10 20:06 Aleksandra Niedźwiedź
Chuck Norris
Autor: EastNews Chuck Norris

Walczył przez całe życie – najpierw na wojnie, później na macie, a wreszcie na wielkim ekranie. Mimo, że Chuck Norris niedawno skończył 80 lat, wciąż nie złożył broni.

Aleksandra Niedźwiedź o nowym serialu TVN "Królestwo kobiet"

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

W dzieciństwie nic nie zapowiadało, że wiele lat później wstydliwy i zakompleksiony Carlos Ray Norris,  który w szkole był ofiarą ze strony rówieśników, stanie się legendą kina akcji, ekranowym twardzielem raz po raz wymierzając sprawiedliwość i stając w obronie słabszych.

Gdy miał 12 lat jego ojciec opuścił rodzinę, a ona sam musiał przejść przyśpieszony kurs dorosłości. Po szkole Carlos trafił do wojska, gdzie zyskał przydomek „Chuck”. Podczas wojny w Korei zetknął się ze wschodnimi sztukami walki, które szybko stały się jego największą pasją. Treningi kontynuował także po powrocie do Stanów Zjednoczonych, które w 1968 r. po raz pierwszy zaowocowały tytułem mistrza świata w karate. Norrisowi udało się go utrzymać aż do 1974 r., kiedy zakończył karierę sportową.

Jego talent postanowili wówczas wykorzystać hollywoodzcy reżyserzy. Widowiskowe umiejętności Chucka Norrisa przykuły ich uwagę już dwa lata wcześniej, kiedy w filmie „Droga Smoka” walczył na ekranie z legendarnym Brucem Lee.

Późniejsze role w takich filmach jak „Zabijaka zabija”, „Zaginiony w akcji” czy „Oddział Delta” zapewniły mu silną pozycję wśród aktorów kina akcji. Gwiazdą na salę światową mógł stać się już w 1982 r. To on początkowo miał bowiem zagrać Rockyiego Bolboę, jednak ostatecznie rola trafiła do Sylvestra Stallone, a Norris na swój moment musiał czekać jeszcze całą dekadę.

Chuck Norris wciąż niepokonany
Autor: Materiały prasowe Chuck Norris, Strażnik Teksasu

Prawdziwa sława przyszła w 1993 r. wraz z serialem „Strażnik Teksasu”, gdzie przez 8 lat grał uwielbianego przez widzów na całym świecie sierżanta Coldera Walkera. Ta kultowa postać uczyniła z niego prawdziwą ikonę telewizji lat 90.

Dziś 80-letni Chuck Norris jest już na zasłużonej emeryturze, ale nadal cieszy się dobrą formą i nie udało się jej nadwyrężyć nawet dwóm zawałom, które aktor przeszedł trzy lata temu. Nadal też walczy o sprawiedliwość, choć już poza planem filmowym i zupełnie innymi metodami. Aktor założył bowiem organizację „Kikstart”, która walczy od lat  z przemocą i handlem narkotykami w szkołach.

Emisja w TV:
Strażnik Teksasu
poniedziałek-piątek 7.00 TV 4

Najnowsze