Ojciec Idy Nowakowskiej z You can dance to sławny pisarz

2016-04-06 14:11 i.d
Ida Nowakowska
Autor: Kamil Piklikiewicz

Zaproszona do programu Kuby Wojewódzkiego Ida Nowakowska zdradziła długo skrywaną tajemnicę. Do tej pory niewiele osób wiedziało, że ojcem jurorki "You Can Dance" był znany polski pisarz Marek Nowakowski. Opinia Idy na temat taty jest zaskakująca?

W odcinku wyemitowanym 05.04.2016 roku Kuba Wojewódzki zdradził tajemnicę Idy Nowakowskiej, jurorki "You Can Dance". Jak się okazuje zawodowa tancerka, która od kilku miesięcy robi karierę w TVN-ie jest córką znanego polskiego pisarza, twórcy tzw. małego realizmu - Marka Nowakowskiego. Wojewódzki zapytał wprost, jak to się stało, że Ida do tej pory nie chwaliła się tatą?

- Uważam, że jeszcze nie jestem na tym poziomie intelektualnym, na którym powinnam się tym chwalić. Uważam, że jeszcze nie reprezentuję w najlepszym świetle intelektualnym swojego tatę - tłumaczyła jurorka. - Mój tata był najmądrzejszym człowiekiem, jakiego w życiu poznałam.

Kim był Marek Nowakowski?

Miłośnicy polskiej literatury współczesnej kojarzą Nowakowskiego z takich publikacji jak "Książę Nocy", "Raport o stanie wojennym", czy "Benek Kwiaciarz". Jego twórczość skupiała się przede wszystkim na przemilczanych obszarach życia społecznego, na tzw. marginesie społecznym. W opowiadaniach Nowakowskiego można odnaleźć klimat przedmieścia dawnej Warszawy. W latach 70-tych był współzałożycielem literackiego pisma "Zapis". W 2005 roku wszedł w skład honorowego komitetu wyborczego Lecha Kaczyńskiego, a w 2010 roku Jarosława Kaczyńskiego. W 2006 roku został odznaczony Orderem Odrodzenia Polski. Zmarł w 2014 roku i został pochowany na warszawskich Powązkach.

ZOBACZ: You Can Dance 9, odcinek 4. Ida pląsa z uczestnikiem!

Ida Nowakowska u Kuby Wojewódzkiego

I co to będzie! @kuba_wojewodzki_official @kwiatkowsky @maciejflorekgleba @tvn @youcandancetvn #samiwariaci #alekochani

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Ida Nowakowska Herndon (@idavictoria) 5 Kwi, 2016 o 9:33 PDT

 

Próbka umiejętności tanecznych Idy Nowakowskiej:

Beneath your beautiful... #memories #youcandance #danceisfreedom

Film zamieszczony przez użytkownika Ida Nowakowska Herndon (@idavictoria) 21 Lut, 2016 o 2:30 PST

Najnowsze