Jarosław Kukulski, ojciec Natalii Kukulskiej, walczy o życie (FOTY!)

2010-05-17 9:08

Dramat w rodzinie Natalii (34l.) i Piotra (21 l.) Kukulskich. Ich ukochany tata Jarosław Kukulski (66 l.) walczy z tętniakiem aorty brzusznej. Właśnie przeszedł poważną operację w klinice chirurgii naczyniowej w niemieckiej Norymberdze. W Polsce nikt nie chciał podjąć się tak skomplikowanego zabiegu. Znany kompozytor jest pod troskliwą opieką lekarzy i swoich dzieci.

- Operacja się udała, lekarze wszczepili tacie specjalne urządzenie, które ma udrożnić tętnicę. Na razie czuje się dobrze, jednak wciąż czuwają przy nim lekarze i od nich zależy, kiedy wróci do Polski - mówi nam Piotr Kukulski, który razem z siostrą Natalią towarzyszy ojcu podczas pobytu w norymberskiej klinice.

Przeczytaj koniecznie: Jarosław Kukulski nie żyje

Niemieccy lekarze unieszkodliwili tętniaka aorty brzusznej, który miał 18 cm długości i 8 cm szerokości. Polscy lekarze nie chcieli podjąć takiego ryzyka, dlatego Kukulski szukał ratunku za granicą. Operacja musiała kosztować go ponad 70 tysięcy złotych.

Przeczytaj koniecznie: Posłuchaj nowej płyty Natalii Kukulskiej - CoMix!

Do Norymbergi dotarł bardzo zmęczony, po wielogodzinnej podróży pociągiem. Chmura pyłu znad Islandii uniemożliwiła mu bowiem lot samolotem. Przy schorowanym Jarosławie nieustająco czuwały jego ukochane dzieci - Natalia i Piotr. Syn spełniał też rolę tłumacza w rozmowach z lekarzami. Wszczepienie stengraftu, którego dokonali niemieccy lekarze, to zabieg umożliwiający dojście do tętniaka aorty bez otwierania jamy brzusznej. Przez małe nacięcia w pachwinie wprowadza się do aorty cienkie rurki. Odpowiednio nimi poruszając, dochodzi się do tętniaka. Stengraft rozpręża się i w ten sposób pomaga krwi przepływać bez problemu. Zabieg trwa niespełna godzinę, a rekonwalescencja tydzień.

Jarosław Kukulski choruje od 10 lat. Już 7 lat temu przeprowadzono operację usunięcia tętniaka, ale ona się nie powiodła. Od kilku lat dwa razy w tygodniu musi wykonywać dializy w jednym z warszawskich szpitali.

Sprawdź też: Anna Jantar - nieznane szczegóły ws. śmierci gwiazdy. Wracała ratować rodzinę!

Dopisz się do Oficjalnej Księgi Kondolencyjnej. Umieszczenie wpisu w księdze spowoduje dodanie informacji o tym fakcie również na twoim Śledziku. Bardzo prosimy o kulturalne wpisy, przez szacunek do rodziny zmarłego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze