Oscary 2020: Kiedy gala wręczenia statuetek?

2020-01-24 13:34 wp
Oscary 2020: Kiedy gala wręczenia statuetek?
Autor: East News

Wieczór rozdania Oscarów 2020 zbliża się wielkimi krokami! Nominacje do najważniejszej nagrody filmowej na świecie Akademia ogłosiła 13 stycznia. Na liście znalazł się też polski akcent - "Boże Ciało". Sprawdź, kiedy gala wręczenia statuetek!

Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej już niedługo rozda Oscary 2020! Uroczysta gala odbędzie się po raz 92. Plejada gwiazd kolejny raz zbierze się na czerwonym dywanie w Dolby Theatre w Hollywood. Wśród najlepszych filmów znalazł się "Irlandczyk", "Joker", "Pewnego razu... w Hollywood" czy "Parasite". Pełną listę nominowanych znajdziesz >TUTAJ< 

Oscary 2020: Kiedy gala wręczenia statuetek?

W tym roku wśród kategorii jest mała zmiana. Dotychczasową kategorię "najlepszy film nieanglojęzyczny" zastąpi "najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy". Nagrodę w tej i innych kategoriach, nominowani twórcy odbiorą podczas uroczystej gali wręczenia Oscarów 2020. Jednak w tym roku, Amerykańska Akademia Filmowa zrezygnowała z prowadzącego. Mimo to, na scenie pojawią się gwiazdy. Na widzów czekaj też liczne niespodzianki! Kto ma największą szansę na wygraną? Wszystko okaże się podczas uroczystej gali wręczenia Oscarów 2020 w niedzielę 9 lutego.