Pogrzeb Janusza Kondratiuka. Gdzie zostanie pochowany reżyser?

2019-10-09 13:11 rr, TUMM
Janusz Kondratiuk
Autor: Akpa Janusz Kondratiuk

Janusz Kondratiuk (+76 l.) nie żyje. Znakomity reżyser, twórca pamiętnych komedii i brat Andrzeja Kondratiuka (+80 l.) zmarł 7 października w swoim domu w podwarszawskim Łosiu. Twórca "Dziewczyn do wzięcia" przegrał walkę z rakiem trzustki. Kiedy odbędzie się pogrzeb reżysera? Znamy szczegóły uroczystości.

Ostatnie dwa lata życia Janusza Kondratiuka nie należały do najłatwiejszych. Lekarze zdiagnozowali u niego żółtaczkę, a następnie raka trzustki. Mężczyzna przeszedł poważną operację, a w szpitalu dwukrotnie złapał sepsą. - W tej chwili biorę chemię. Jestem RoboCopem sztucznie utrzymywanym przy życiu. Jako że nie mam trzustki, dostałem cukrzycy typu 2. W związku z tym muszę bardzo uważać na to, co jem - powiedział w jednym z wywiadów. Niestety reżyser przegrał walkę ze śmiertelną chorobą. O jego śmierci poinformował szef Stowarzyszenia Filmowców Polskich Jacek Bromski. Janusz Kondratiuk ukończył łódzką PWSFiTV, pierwsze kroki w branży filmowej stawiał w latach 60. Jego najsłynniejszym obrazem są "Dziewczyny do wzięcia" z 1972 roku. Rok temu zrealizował film "Jak pies z kotem", w którym poddał bolesnej analizie trudny moment odejścia z tego świata swojego brata. Wtedy jeszcze nie wiedział, że niebawem znowu się spotkają.

Kiedy odbędzie się pogrzeb Janusza Kondratiuka?

- W poniedziałek 14 października pogrzeb JANUSZA KONDRATIUKA. Msza święta o godzinie 12.00 w Kościele Środowisk Twórczych na Placu Teatralnym 18 w Warszawie. Po mszy ok.14.00 wyruszy kondukt żałobny od bramy głównej na Powązkach Wojskowych (Powązkowska 43/45). Janusz zostanie pochowany w grobie rodzinnym, w którym trzy lata temu pochowaliśmy jego brata Andrzeja - napisał ksiądz Andrzej Luter.

Najnowsze