Pogrzeb Katarzyny Łaniewskiej. Pojawił się były mąż. Kaczyński kupił wieniec [ZDJĘCIA]

2020-12-17 15:10
Katarzyna Łaniewska spoczęła w grobie
Autor: Marcin Wziontek Katarzyna Łaniewska spoczęła w grobie

Katarzyna Łaniewska zmarła 7 grudnia w wieku 87 lat. Aktorka znana z "Plebanii" i trzech części "Kogla-mogla", została pochowana w grobie rodzinnym na Cmentarzu Służewieckiem Nowym przy ul. Wałbrzyskiej w Warszawie. Uroczystości rozpoczęły się w czwartek 17 grudnia na godz. 13:30 w kościele św. Katarzyny przy ul. Fosa.

Z uwagi na pandemie koronawirusa pogrzeb Katarzyny Łaniewskiej miał bardzo skromny charakter. Uczestniczyła w nim tylko najbliższa rodzina i przyjaciele. W kościele zjawił się m.in. Ignacy Gogolewski - były mąż aktorki, Jerzy Zelnik, dziennikarze Tomasz Sakiewicz i Adrian Stankowski oraz były prezes PZPN Michał Listkiewicz. Przy trumnie z ciałem aktorki ustawiono wieniec od prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Katarzyna Łaniewska niedługo przed śmiercią odzyskała świadomość i powiedziała do księdza żartobliwie: "Proszę księdza, jestem bardzo przejęta, że przyjmę ostatnie namaszczenie" - wyjawił duchowny odprawiający nabożeństwo.

Katarzyna Łaniewska została pochowana w grobie matki Janiny (+90 l.). Wcześniej wydawało się, że pogrzeb będzie miał charakter państwowy, o czym poinformował pracownik Związków Artystów Scen Polskich. Katarzyna Łaniewska mogła być pochowana na Powązkach. Rodzina zdecydowała jednak inaczej. Aktorkę pożegnała córka Agnieszka, którą miała z Ignacym Gogolewskim (zostawił ją dla Ireny Dziedzic przyp.) oraz wnuki i prawnuki.

Przeczytaj także: Katarzyna Łaniewska cierpiała przed śmiercią. Lekarze nie chcieli jej operować

Gwiazda "Plebanii" w żałobie. Nie żyje jej ukochany mąż

Nie żyje Katarzyna Łaniewska. Miała 87 lat
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE