Pogrzeb legendarnego aktora TVP. Leszek Benke spocznie w Zabierzowie

2021-08-04 16:04
Leszek Benke nie żyje
Autor: Leszek Benke/Facebook Aktor znany z programu "Spotkanie z Balladą" zmarł w swojej leśniczówce

Leszek Benke (+68 l.), czyli aktor najbardziej znany był z roli komendanta Ochotniczej Straży Pożarnej w Kopydłowie w cyklicznym programie kabaretowym "Spotkanie z Balladą", zmarł nagle 22 lipca w swojej leśniczówce w Woli Rudlickiej (woj. łódzkie). Już wiadomo kiedy odbędzie się pogrzeb aktora.

Leszek Benke jeszcze na studiach zaczął pojawiać się w "Spotkaniu z Balladą", a od 1985 roku pełni funkcję gospodarza programu dziejącego się w Kopydłowie. Co ciekawe, sam aktor urodził się we wsi Kopydłów, która była pierwowzorem miasteczka z hitu TVP2 nadawanego w latach 1972–1990 i 1993-2006. Aktor zagrał także w takich produkcjach jak: "Bestia", "Czterdziestolatek. 20 lat później", czy spektaklu telewizyjnym "Dziewczyna z dzbanem". W latach 1977-82 występował w Teatrze Powszechnym w Łodzi.

Pogrzeb Leszka Benke odbędzie się 7 sierpnia w Zabierzowie koło Krakowa - podało wielun.naszemiasto.pl. Uroczystości żałobne rozpoczną się mszą o godzinie 11.30 w kościele św. Franciszka z Asyżu w Zabierzowie. Potem nastąpi odprowadzenie szczątków doczesnych aktora do grobu na cmentarzu parafialnym.

Dolar na grobie aktora "07 zgłoś się". Niezapomniani
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE