Pogrzeb Marii Koterbskiej. Znamy datę i szczegóły. Tylko u nas

2021-01-19 22:14 tumm
Zmarła Maria Koterbska
Autor: forum

Maria Koterbska († 96 l.) nie żyje. Wybitna artystka zmarła w poniedziałek z powodu ciężkiego stanu zdrowia. Polacy pokochali ją za jej piękny głos i piosenki m.in. „Serduszko puka w rytmie cza-cza” czy „Augustowskie noce”. "Super Express" poznał datę i szczegóły pogrzebu zmarłej piosenkarki. Syn gwiazdy Roman Frankl (67 l.) przyjechał do Polski i zajął się przygotowaniami.

W poniedziałek wieczorem pojawiła się smutna informacja. Prezydent Bielska-Białej, Jarosław Klimaszewski poinformował o śmierci Marii Koterbskiej. 

Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci wielkiej damy polskiej piosenki, wspaniałej osoby, wybitnej bielszczanki – Marii Koterbskiej. Legendarna artystka 13 lipca ub.r. świętowała swoje 96. urodziny pełna optymizmu i pogody ducha. Taką też ją wszyscy zapamiętamy. Zapamiętamy też największe przeboje, jak "Karuzela", "Serduszko puka w rytmie cza-cza", "Augustowskie noce" i wiele innych – napisał na swoim profilu Facebookowym.

ZOBACZ: Nie żyje Maria Koterbska. Legenda polskiej piosenki miała 96 lat

I choć w dobie koronawirusa długo czeka się na termin pogrzebu, "Super Express" dowiedział się, że Maria Koterbska zostanie pochowana w najbliższy piątek. Organizacją uroczystości pogrzebowej zajął się jej syn, który we wtorek przyleciał do Polski. 

- Msza żałobna odbędzie się w piątek o godzinie 13:00 w Kościele Opatrzności Bożej w Białej - powiedział nam syn piosenkarki, Roman Frankl. Pogrzeb gwiazdy będzie miał charakter państwowy.

Zmarła Maria Koterbska
Autor: reprodukcja Marcin Smulczyński Maria Koterbska
Gwiazdy bez maski. Szokujące słowa Urszuli o szczepionkach na COVID. Stanowcza deklaracja
Najnowsze