Pola Raksa skończyła 80 lat. Niewiarygodne, jak po latach wygląda gwiazda PRL-u

2021-04-14 21:56 Sara Osiecka
Pola Raksa świętuje 80 urodziny
Autor: AKPA

Pola Raksa przed laty podbiła serca Polaków nie tylko talentem aktorskim, ale też nieprzeciętną urodą. Błękitne oczy, gładka cera i wyjątkowo regularne rysy sprawiły, ze dla wielu stała się prawdziwą ikoną piękna. Wiele osób na pewno pamięta jeszcze lusterka sprzedawane w kioskach, na odwrocie których widniał jej wizerunek. 14 kwietnia aktorka skończyło 80 lat. Niebywałe, jak przez lata się zmieniała.

Pola Raksa początkowo nie łączyła swojej przyszłości z aktorstwem. Rozpoczęła studia na polonistyce, jednak gdy w 1960 roku dostała propozycję roli Wandy w „Szatanie z siódmej klasy” nie odmówiła. Kolejna rola pojawiła się już rok później. Tym razem wcieliła się w postać pierwszoplanową w filmie „Rzeczywistość”. Potem postanowiła przenieść do Łodzi, by ukończyć PWSFTviT.

Nie przegap: Zobaczyliśmy z bliska twarz 56-letniej Małgorzaty Pieńkowskiej z M jak miłość. Zaniemówiliśmy! [FOTO]

Jej kariera rozkwitała. Mogliśmy podziwiać ja w takich filmach jak „Rękopis znaleziony w Saragossie” czy „Panienka z okienka”. Pola Raksa urzekła talentem nawet Andrzeja Wajdę, z którym współpracowała na planie „Popiołów”. Prawdziwym przełomem okazała się jednak rola Marusi w „Czterech pancernych i psie”. Produkcja okazała się prawdziwym hitem, a artystka cieszyła się niebywałą popularnością, obawiała się jednak zaszufladkowania. Od tamtej pory coraz rzadziej pojawiała się na ekranie.

Zobacz: Wyciekły szokujące informacje o Piotrze Fronczewskim. Aktor był na celowniku SB. Znaleziono teczkę z jego nazwiskiem

Pojawiła się jeszcze w serialu „Tulipan” i filmie „Uprowadzenie Agaty” z 1993, który okazał się jej ostatnią rolą. Przez jakiś czas występowała jeszcze w teatrze, ostatecznie jednak całkowicie porzuciła aktorstwo i zniknęła z życia publicznego. Nie pojawia się w mediach ani nie udziela wywiadów. Zanim jednak z nich zrezygnowała, wyznała, ze zaczęła marzyć o wcieleniu się w czarny charakter, a nie tylko w piękne, proste i naiwne dziewczęta.

Czy po latach Pola Raksa nadal zachwyca swoją urodą? Odpowiedź można znaleźć oglądając naszą galerię.

Nasz Nowy Dom 14-15.04. Ekipa remontowa spieszy na pomoc kolejnym rodzinom
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze