Pogrzeb gwiazdy "Świata według Kiepskich". Brak ciała zmarłego i decyzja rodziny [ZDJĘCIA + RELACJA]

2020-10-30 19:40 ksz
Pożegnanie Dariusza Gnatowskiego. Kto przyszedł na uroczystą mszę?
Autor: East News

Dariusz Gnatowski (+59 l.) zmarł w zeszłym tygodniu po ciężkiej walce z chorobą i zakażony koronawirusem. Aktor wcielający się w Arnolda Boczka w serialu "Świat według Kiepskich", będzie miał aż dwie uroczystości pogrzebowe. Msza św. w intencji zmarłego rozpoczęła się o godz. 17:00. Złożenie ciała do grobu odbędzie się kilka dni później, wyłącznie przy udziale rodziny. Poniżej szczegóły uroczystości.

Cukrzyca wyniszczyła organizm aktora. Zmarł 20 października w krakowskim szpitalu. Aktor osierocił żonę Annę i córkę Julię. Dariusz Gnatowski wcielał się w postać Arnolda Boczka od 1999 roku, czyli od początku istnienia serialu "Świat według Kiepskich". Ale to nie była jedyna rola, z której powinniśmy go pamiętać.  Od godz. 17:00 odbywa się msza św. w intencji zmarłego w Bazylice Świętego Michała Archanioła - Sanktuarium Męczeństwa Świętego Stanisława w Krakowie na Skałce.  Mimo niesprzyjających warunków, aktora żegnają w kościele przyjaciele i fani. Oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa w związku z obostrzeniami spowodowanymi koronawirusem. Pogrzeb Dariusza Gnatowskiego obędzie się 3 listopada o godz. 12:00 na krakowskim cmentarzu Podgórskim. Na uroczystości będzie obecna tylko rodzina.

Pogrzeb gwiazdy "Świata według Kiepskich". Gest dla ofiar pandemii [ZDJĘCIA + RELACJA]

  • Uroczysta msza św. rozpoczęła się o godz. 17:00. Żałobnicy przybyli do Bazyliki w Krakowie dużo wcześniej, aby pogrążyć się w refleksji i oddać hołd zmarłemu. Ta uroczystość to symboliczne pożegnanie aktora. Ciało Dariusza Gnatowskiego zostanie złożone w obecności rodziny. Dziś, przy ołtarzu ustawiono jedynie portret Gnatowskiego. 
  • Goście oczywiście mają na sobie maseczki lub przyłbice. 
  • Żona, córka i siostra aktora podzieliły się wyjątkowym życzeniem. Na nekrologu podano informacje o tym, że zamiast kwiatów, żałobnicy proszeni są o modlitwę i datki dla ofiar pandemii oraz artystów nią dotkniętych.
  • Wśród żałobników aktorka Marta Bizoń, aktualnie gra w serialu "Zakochani po uszy" oraz aktor "Na Wspólnej" Tomasz Schimscheiner.
  • Swoje przemówienie wygłosił m. in. aktor znany z "Na dobre i na złe" - Marcin Zacharzewski
Pożegnanie Dariusza Gnatowskiego. Kto przyszedł na uroczystą mszę?
Autor: East News
Pożegnanie Dariusza Gnatowskiego. Kto przyszedł na uroczystą mszę?
Autor: East News
Pożegnanie Dariusza Gnatowskiego. Kto przyszedł na uroczystą mszę?
Autor: East News
Najnowsze