Prywatny pogrzeb Avicii. DJ został pochowany na leśnym cmentarzu

2018-06-13 13:59 INO
Avicii
Autor: Avicii/Instagram Brat Aviciego pojechał do Omanu zbadać okoliczności śmierci DJ'a.

W miniony piątek w Sztokholmie odbył się pogrzeb DJ-a Avicii. Uroczystość miała charakter prywatny i wzięli w niej udział jedynie najbliżsi przyjaciele i rodzina artysty. Gwiazdor światowej muzyki spoczął na leśnym cmentarzu Skogskyrkogarden.

Pogrzeb DJ-a Avicii odbył się niemal 2 miesiące po samobójczej śmierci muzyka. Rodzina zdecydowała, że uroczystość będzie miał charakter prywatny i wezmą w niej udział jedynie najbliżsi Avicii. Tim Bergling spoczął na cmentarzu założonym na terenach leśnych w południowej części miasta. Nekropolia Skogskyrkogarden ("Woodland Cemetery") trafiła na listę światowego dziedzictwa UNESCO i znajduje się tam między innymi grób Grety Garbo.

Avicii zmarł 20 kwietnia 2018 roku w stolicy Omanu - Muskacie. Jego ciało zostało znalezione w pokoju luksusowego hotelu. Według raportu opublikowanego przez portal TMZ.com muzyk popełnił samobójstwo przy użyciu potłuczonego szkła. Na wersję o samobójstwie mogą również wskazywać słowa rodziny, która opublikowała w prasie list otwarty do fanów Avicii. Przeczytamy w nim, że muzyk: Bił się z myślami o sensie, życiu i szczęściu. Ale nie dał już więcej rady. Chciał mieć spokój. Wiadomo również, że DJ przez ostatnie lata życia miał problemy z alkoholem, które wywołały u niego ostre zapalenie trzustki.

Cmentarz Skogskyrkogarden
Autor: Wikipedia Commons Cmentarz Skogskyrkogarden
Więcej z działu - Gwiazdy
Najnowsze