Przyczyna śmierci Jana Pęczka. Walczył ze straszną chorobą

2021-07-28 15:15
Jan Pęczek
Autor: AKPA

To prawdziwy cios dla fanów serialu „Barwy szczęścia”. 27 lipca po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Jan Pęczek (†71 l.), który od pierwszego odcinka wcielał się w serialowego Zenka Grzelaka. "Super Express" poznał przyczynę śmierci aktora.

Jan Pęczek trafił do szpitala w kwietniu. Miesiąc później zmarła jego ukochana żona Jadwiga Bargielowska-Pęczek. „Podobnie jak w ostatnich miesiącach zmagań z – jak się okazało – nieuleczalną chorobą, potem z niespodziewaną śmiercią żony, jego siła budziła najwyższy podziw i szacunek. Trudno przyjąć wiadomość o śmierci Przyjaciela, nawet jeśli była spodziewana i była wybawieniem, a Jasiek nie miał wrogów” – napisał Maciej Englert (75 l.), dyrektor Teatru Współczesnego w Warszawie, na którego deskach aktor występował blisko 40 lat.

Po tych słowach Jan Pęczek trafił do szpitala. Wzruszające nagranie

Jak dowiedział się „Super Express”, Pęczek walczył z nowotworem szpiku kostnego. Niestety, choroba nie dała się pokonać. Koledzy po fachu nie mogą się z tym pogodzić.

„Był osobą spolegliwą w prawdziwym znaczeniu tego słowa, można było na nim polegać i jednocześnie ufać zarówno jako człowiekowi, jak i artyście. Skromny, lojalny i ciepły mimo swojej hardej i dumnej »góralskiej duszy« – dodał Englert, przypominając także o zaangażowaniu Pęczka w stanie wojennym. "Działał aktywnie w opozycji i uciekając z jakiegoś «kotła«, złamał pechowo nogę w kostce, która nie bardzo się chciała zrosnąć, ale rwał się do grania, choć każdy krok sprawiał mu ból, mało kto o tym wiedział, nie rozczulał się nad sobą".

Sam Pęczek niechętnie mówił o swoim życiu prywatnym. Kilka lat temu wyznał, że ma troje dzieci i doczekał się siedmiorga wnucząt. I chociaż mogliśmy go oglądać w m.in.: „Oficerze”, „Na Wspólnej”, „Rozmowach kontrolowanych”, „Nigdy w życiu” czy „Rysiu”, to w pamięci widzów na zawsze pozostanie Zenkiem z „Barw szczęścia”.

Jan Pęczek miał siedmioro wnuków. To z rodziną opłakiwał zmarłą żonę

Poznaj życie największych polskich milionerek: "Milionerki. Fortuny Polek" Kup tutaj 

Milionerki
Autor: Wydawnictwo Harde
Nie żyje Jan Pęczek. Aktor "Barw szczęścia" miał 71 lat
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE