Przystanek Jezus. Co to jest? Kiedy się odbędzie? Co ma wspólnego z Woodstockiem?

2015-07-29 16:28 AnK

Podczas gdy imprezowicze z Przystanku Woodstock bawią się, piją na umór i słuchają muzyki, oni przechadzają się po polu i nawracają. Przystanek Jezus od niedawna nie gości bezpośrednio na woodstockowym polu, ale jego uczestnicy nie ustają w dziele ewangelizacyjnym.

Przystanek Jezus odbywa się w dniach od 26 lipca do 2 sierpnia. Przez lata woodstockowicze sąsiadowali z grupą uczestników Przystanku Jezus. To oni nawracali, rozmawiali i modlili się za uczestników Przystanku Woodstock. W ostatnich latach jednak doszło do spięć pomiędzy Jurkiem Owsiakiem i organizatorami Przystanku Jezus. Ewangelizatorzy byli odsuwani coraz dalej od centrum pola, na którym dział się Woodstock, aż w końcu zostali wyrzuceni poza teren festiwalu.

Przystanek Jezus to inicjatywa ewangelizacyjna. Za uczestnictwo w Przystanku trzeba zapłacić. I to niemało. Bilety kosztuję 245 złotych lub 215 dla studentów. Zanim jednak będzie można wziąć udział w Przystanku Jezus trzeba zgłosić chęć uczestnictwa mejlowo oraz otrzymać podpis opiekuna ze swojej parafii. - Osoby przyjeżdżające na Przystanek Jezus zgłaszają swoją obecność w biurze w formie pisemnej, koniecznie z potwierdzeniem własnego duszpasterza, który swoim podpisem i pieczęcią parafialną wyraża zgodę na udział zgłaszającego się w ewangelizacji. Bez potwierdzenia duszpasterza nie można brać udziału - stanowi regulamin Przystanku Jezus.

Uczestników Przystanku Jezus łatwo zauważyć na festiwalu. Wszyscy oni noszą imienne identyfikatory zawieszone w widocznym miejscu.

Zobacz: Woodstock 2015. Wybieracie się?