"Ryjek 24 i pół" zamiast 25-lecia Rybnickiej Jesieni Kabaretowej. Co zobaczymy?

2020-11-28 13:11 Aleksandra Pawłowska
Grzegorz Halama
Autor: AKPA

Od pierwszej edycji Rybnickiej Jesieni Kabaretowej mija właśnie 25 lat. Ze względu na pandemię ćwierćwiecze słynnego festiwalu uczczone zostanie w nietypowej formule.

Przygotowania do Festiwalu Komedii TALIA w Tarnowie

Wszystko zaczęło się ćwierć wieku temu, kiedy do Rybnika po raz pierwszy zawitały formacje kabaretowe z całej Polski, by zaprezentować się w przeglądzie, który z czasem zyskał renomę jednego z najważniejszych w kraju. Dziś odbywające się co roku pod koniec listopada w Rybniku spotkanie mistrzów polskiego humoru i rywalizacja o statuetkę Złotego Koryta to już tradycja, a dla miłośników rodzimych kabaretów okazja do kilkudniowego maratonu wypełnionego śmiechem i najlepszymi żartami.

Tegoroczna edycja imprezy, w związku z 25-leciem, miała być obchodzona wyjątkowo hucznie. Pandemia pokrzyżowała jednak plany organizatorów, dlatego zdecydowano ostatecznie o przełożeniu jubileuszowej gali na przyszły rok. Nadchodzący przegląd kabaretów i występów stand-uperów odbywa się zaś pod hasłem "Ryjek 24 i pół". Ponieważ jednak 25. urodziny Rybnickiej Jesieni Kabaretowej to znakomita okazja do podsumowań i wspomnień, Kabaret Młodych Panów już w najbliższy weekend zaprosi widzów na wyjątkowy, dwugodzinny show, będący kompilacją najlepszych występów, które złożyły się na 25 lat historii kultowego festiwalu.

Widzowie zobaczą więc najzabawniejsze skecze mistrzów polskiego kabaretu oraz monologi najpopularniejszych polskich satyryków, które bawiły Polaków do łez na przestrzeni minionego ćwierćwiecza. Wśród przypomnianych artystów znajdą się m.in. Kabaret Skeczów Męczących, Ani Mru-Mru, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Młodych Panów i stand-uper Łukasz Lotek Lodkowski.

Emisja w TV:

Rybnicka Jesień Kabaretowa - Ryjek 24 i pół

niedziela 20.00 Polsat

Najnowsze