Seans filmowy w rytmie przebojów. Te kinowe hity to prawdziwa uczta dla melomanów!

2021-07-23 16:33
Mamma mia!
Autor: Materiały prasowe

Muzyka ma niezwykłą. Rozbudza pasję i namiętność, potrafi łączyć ponad podziałami, przywodzi na myśl najpiękniejsze wspomnienia z młodości. Bohaterowie tych filmów nieraz się o tym przekonają. Tu muzyka odgrywa równie ważną rolę, jak sama historia.

Zagraniczne filmy, które były kręcone w Polsce

Mamma Mia!

Komedia muzyczna w rytmie niezapomnianych hitów ABBY. Akcja rozgrywa się na jednej z malowniczych greckich wysp. To tu od lat mieszka przebojowa Donna Sheridan (Meryl Streep). Kobieta prowadzi niewielki pensjonat i samotnie wychowuje 19-letnią córkę Sophie (Amanda Seyfried), która zostanie żoną Sky’a (Dominic Cooper). Dziewczyna marzy skrycie, by do ślubu poprowadził ją ojciec. Szansą, by go poznać, nieoczekiwanie staje się odkrycie przez nią pamiętnika, który prowadziła za młodu jej mama. Dzięki niemu Sophie podejrzewa, że jej ojcem jest jeden z trzech mężczyzn, którymi Donna romansowała latem 1979 r. Wszystkich trzech – pisarza Billa (Stellan Skarsgard), bankiera Harry’ego (Collin Firth) oraz architekta Sama (Pierce Brosnan) - zaprasza na ślub w tajemnicy przez marką.

Niedziela 17.45 TVN Fabuła

Mamma Mia
Autor: Materiały prasowe Mamma Mia

Wytańczyć marzenia

Oparta na faktach historia wybitnego tancerza Pierre’a Dulaine’a (Antonio Banderas). Po zakończeniu kariery decyduje się prowadzić lekcje tańca w jednej z nowojorskich szkół. Nowe zdanie okaże się nadspodziewanie trudne, pochodząca głównie z biednych dzielnic zbuntowana młodzież, pozbawiona dotąd szans na realizację swoich marzeń, nie będzie skora do współpracy. Kolejne lekcje tańców standardowych pod okiem mistrza sprawią jednak, że uczniowie zaczną coraz bardziej otwierać się przed swoim nauczycielem, łącząc nowe kroki z popularnych w ich środowisku hip-hopem. Po wielu dniach ciężkich treningów gotowi są wciąż udział w prestiżowym turnieju.

Sobota 20.00 TVN

Wytańczyć marzenia
Autor: Materiały prasowe Wytańczyć marzenia

Dirty dancing

Rok 1963. Nastoletnia Frances Houseman (Jennifer Grey) udaje się z rodzicami (Kelly Bishop, Jerry Orbach) i siostrą Lisą (Jane Brucker) na wakacje do luksusowego pensjonatu. Pewnego dnia trafia do części dla personelu, gdzie przygląda się występom instruktorów tańca Penny Johnson (Cynthia Rhodes) i Johnny'ego Castle'a (Patrick Swayze), którzy przygotowują się do pokazu. Gdy niespodziewanie okaże się, że tancerka nie może wciąż w nim udziału, Frances zaoferuje swoją pomoc. By zastąpić Penny u boku Johnny’ego, będzie jednak musiała nauczyć się tańca od zera. Choć z początku wydaje się, że więcej tych dwoje dzieli, niż łączy, to z każdym kolejnym treningiem zaczyna kiełkować między nimi płomienne uczucie. Ojca Frances, szanowanego lekarza, związek jej córki z tancerzem będzie jednak nie do zaakceptowania.

Niedziela 9.00 Kino TV

Dirty Dancing
Autor: Materiały prasowe Dirty Dancing

Ostatnia piosenka

Od czasu rozwodu rodziców nastoletnia Ronnie (Miley Cyrus) obwinia ojca (Greg Kinnear) o rozpad jej rodziny. Z tego powodu ucięła z nim wszelki kontakt. Jej matka Kim (Kelly Preston) chce jednak, by córka naprawiła relacje z byłym mężem, dlatego wysyła córkę na wakacje do nowego domu Stevie’a, który po rozwodzie zamieszkał w niewielkiej nadmorskiej miejscowości. Ronnie nie jest jednak łatwo znaleźć wspólny język z dawno niewidzianym ojcem. Z czasem oboje odkrywają jednak, że łączy ich pasja do muzyki. Dzięki niej po latach na nowo udaje im się zbudować rodzinną więź.

Czwartek 23.20 Polsat

Ostatnia piosenka
Autor: Materiały prasowe Ostatnia piosenka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE