Stan Borys uczy się chodzić na nowo. Wielkie problemy na plaży! [ZDJĘCIA TYLKO U NAS]

2020-09-23 5:39 DECK
Stan Borys
Autor: arch. pryw. Stan Borys

"Plaża, dzika plaża, morze dookoła. Jeszcze nie tak dawno szedłem tędy z tobą " - śpiewał w swoim wielkim hicie Stan Borys (79 l.). Dziś, niestety, chodzenie po plaży jest dla wielkiego artysty nie lada wyzwaniem. Stan po raz pierwszy od dwóch lat zawitał nad ocean. Gdy wszedł na plażę, okazało się, że ma duże problemy z poruszaniem się po piasku. Przez konsekwencje udaru mózgu na tak nierównym podłożu traci równowagę. Boi się też upadku do wody.

Od lutego zeszłego roku trwa walka Stana Borysa o dojście do pełnej sprawności po udarze niedokrwiennym mózgu. Muzyk czuje się dobrze, regularnie ćwiczy, uczęszcza na rehabilitację. Ale bywają zdarzenia, które go przykro go zaskakują.

Zobacz także: Stan Borys UWIĘZIONY w USA. "Nie ma żartów" [WIDEO TYLKO U NAS]

Stan i jego partnerka Ania Maleady (46 l.) bardzo cieszyli się z wyjazdu nad ocean. Oboje nie widzieli go już od dwóch lat. Zeszły rok w całości spędzili w szpitalach i ośrodkach rehabilitacyjnych w Polsce. W tym roku postanowili zadbać o zdrowie muzyka w Ameryce. Stan był zachwycony widokiem oceanu, za którym tak tęsknił. Gdy jednak wszedł na piasek, zaczął tracić równowagę. Chodzenie po takim podłożu sprawia problemy zdrowym osobom, a co dopiero komuś, kto nieco ponad rok temu był w połowie sparaliżowany.

- Od choroby człowiek na plaży uczy się chodzić po piasku i wchodzić do wód oceanu - mówi Stan.

- Wszystko wiąże się z utrzymaniem równowagi na niestabilnym gruncie - dodaje Maleady. - Z drugiej strony jest to dobra rehabilitacja i dobrze, aby Stan chodził po piasku i przełamywał słabości, które wystąpiły po udarze - mówi nam.

Muzyk się nie poddaje. Z uśmiechem na ustach ćwiczy chodzenie po piasku. I nie zapomina, by przed tym zrobić odpowiednią rozgrzewkę. Ma nadzieję, że niedługo znów będzie mógł popływać w oceanie.

Zobacz także: Stan Borys w centrum DRAMATU w Nowym Jorku! "Ciała ludzi wywożą w przyczepach"

Stan Borys uwięziony w Ameryce. Nagranie z Nowego Jorku. TYLKO U NAS

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze