Stracił pracę w TVP w atmosferze skandalu. Teraz wystąpi z byłą gwiazdą Polsatu

2021-09-15 8:36
Michał Olszański
Autor: AKPA Michał Olszański

Michał Olszański (67 l.) w lipcu 2019 roku stracił pracę w "Pytaniu na śniadanie". Było to pokłosie jego wypowiedzi, w której stwierdził, że zaproszenie Jarosława Kaczyńskiego do porannego programu TVP2 było złym pomysłem. Po roku prezenter został także odsunięty od prowadzenia "Expressu reporterów", swojego sztandarowego programu. Teraz Olszański może pochwalić się nowym zajęciem.

Michał Olszański i Monika Richardson przeprowadzili wywiad z prezesem Prawa i Sprawiedliwości, z którego dowiedzieliśmy się m.in., że Jarosław kaczyński bywa na obiadach u Julii Przyłębskiej. Prezes Trybunału Konstytucyjnego z kolei uważa za swoje "towarzyskie odkrycie". Jakiś czas później prezenter został zapytany o rozmowę, co miało negatywne skutki.

- Zostało to źle przyjęte na Woronicza. Po tym wywiadzie miałem wyraźne sugestie od szefostwa, bym więcej wypowiedzi na temat wizyty prezesa Kaczyńskiego nie udzielał. Usłyszałem, że zbyt otwarcie zdradziłem kilka szczegółów przygotowania tego programu. I być może to też mogło mieć znaczenie - wyznał Olszański w rozmowie z "Faktem".

W sierpniu 2020 roku z kolei przestał pojawiać się w "Expressie reporterów". Zastąpił go wówczas Mirosław Rogalski.

- Po 21 latach nadszedł czas rozstania z TVP. Nie będę miał okazji, by na antenie podziękować widzom, dlatego czynię to tutaj. To był zaszczyt gościć w Państwa domach we wtorki wieczorem, ogromna radość z faktu, że prezentujemy uczciwy, rzetelny i ciekawy program. Szacunek i podziękowanie za to, że Państwo tak reagowali na nasze reportaże - skomentował serwisowi Wirtualnemedia.pl Michał Olszański.

Teraz były gwiazdor TVP2 ma nową pracę. Razem z byłą prezenterką Polsat News, Joanną Górską, poprowadzi cykl "Kocham. Przepraszam. Dziękuję" w TV4.  - To odpowiedź na dzisiejsze szalone i bezrefleksyjne czasy. Chcemy znów opowiadać o pozornie zwykłych lecz istotnych sprawach, którym poświęcamy coraz mniej uwagi - skupić się na uczuciach i słowach, które są najważniejsze - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Bartosz Kubera, reżyser i producent programu.

W "Kocham. Przepraszam. Dziękuję" zobaczymy także youtuberkę Annę Szlęzak i trenera motywacyjnego Piotra Cieleckiego. Pierwszy odcinek w sobotę 2 października o godz. 20:00.

Michał Olszański ma syna geja: Nie od razu to zaakceptowałem

Joanna Górska walczyła z RAKIEM, teraz ma koronawirusa! Jej APEL trzeba PRZECZYTAĆ!

Groby gwiazd show Polsatu, TVN i TVP. Tu spoczywają uczestnicy Baru, Big Brothera i Pamiętników z wakacji | Niezapomniani
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE