Symbol Solidarności wplątany w logo TVN. Prezenterki stoją murem za stacją

2021-07-27 18:34
Anita Werner i Anna Kalczyńska wspierają TVN
Autor: AKPA Anita Werner i Anna Kalczyńska wspierają TVN

Od jakiegoś czasu głośno jest o Lex TVN - haśle, które odnosi się do poselskiego projektu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Chodzi o zasady nadawania koncesji nadawcom programów radiowych i telewizyjnych. Pojawiły się obawy, że stacja TVN może być zagrożona. W mediach społecznościowych pojawia się coraz więcej wpisów wspierających TVN. Gwiazdy i dziennikarze współpracujący ze stacją publikują ten sam post. Jest to grafika artysty Andrzeja Pągowskiego, która nawiązuje do symbolu Solidarności. Zobaczcie!

Z pewnością wszyscy kojarzą symbol Solidarności stworzony przez Jerzego Janiszewskiego w sierpniu 1980 roku. Artysta w rozmowie z Andrzejem Brzozowskim opowiedział, co mu przyświecało podczas projektowania znaku:

- Chciałem w prostej formie graficznej zawrzeć wszystko to, co widziałem w trakcie sierpniowego strajku w Stoczni Gdańskiej: bunt wobec niesprawiedliwości, pragnienie wolności, determinację protestujących robotników.

Symbol Solidarności jest wciąż żywy w kulturze. Inny artysta Andrzej Pągowski, wykorzystał znak do stworzenia nowej grafiki, stworzonej w celu wsparcia TVN-u. Poniżej zamieściliśmy post Pągowskiego:

Kultura i sztuka potrzebują wolności i niezależności. Wtedy powstają najlepsze dzieła. Ograniczenia, zakazy i cenzura niszczą sztukę. Dlatego potrzebujemy wolnych mediów a nie Matrixa.

Mikołaj Roznerski wygadał się ile zarabia w Na dobre i na złe! Nie uwierzycie ile bierze kasy. Nawet znane aktorki go wyśmiały

ZOBACZ: Potworny wypadek gwiazd disco polo! Zmiażdżony samochód, brawura na drodze! 

Gwiazdy TVN o wolnych mediach

TVN wspierają gwiazdy i dziennikarze powiązani ze stacją, m. in. Anna Kalczyńska: - Doświadczamy solidarności od artystów, którzy pamiętają czasy cenzury i którzy rozumieją rolę niezależnych mediów. Wasze wsparcie wzrusza nas i podnosi na duchu.

W podobnym tonie wypowiedziała się również Małgorzata Ohme, aktorka Katarzyna Gniewkowska oraz Anita Werner. O co chodzi z Lex TVN? Dziennikarze i pracownicy TVN-u boją się utraty niezależności. Wyjaśniamy tutaj wszystkie zawiłości projektu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE