Szansa na Sukces: kto zawalczy w finale o wyjazd na Eurowizję?

2020-02-16 16:11 Mateusz Nadworski (mnadworski@grupazpr.pl)
Szansa na Sukces
Autor: YouTube/TVP VOD

Za nami trzeci odcinek eliminacyjny programu Szansa na Sukces Eurowizja 2020. W repertuarze zespołu The Beatles sprawdziło się kolejnych siedmioro wokalistów. Sprawdź, kto zawalczy w finale na żywo.

W tym roku Telewizja Polska zdecydowała się wybrać reprezentanta Polski poprzez sprawdzony w ramach Eurowizji Junior 2019 program Szansa na Sukces Eurowizja 2020. Spośród ponad 500 zgłoszeń wyłoniono 21 wykonawców, którzy zostali podzieleni na trzy odcinki eliminacyjne. W każdym z nich spośród kandydatów wybrano jednego finalistę.

Kto powalczy w finale?

W finale na żywo, który odbędzie się 23 lutego o godz. 15:15, wystąpi trójka finalistów. Wykonają oni po jednym coverze wybranego przeboju z konkursu oraz utwór przygotowany specjalnie na Eurowizję 2020 w Rotterdamie. Zwycięzcę wybiorą wspólnie widzowie oraz jury programu. W pierwszych dwóch odcinkach eliminacyjnych wygrały Kasia Dereń i Alicja Szemplińska. Trzecim finalistą okazał się dziś Albert Černý

Eurowizja

65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 12, 14 i 16 maja w Rotterdamie. Konkurs poprowadzą Jan Smit, Chantal Janzen i Edsilia Rombley. Tegorocznym hasłem konkursu jest Open Up. Do tego sloganu nawiązuje też logo oraz projekt sceny. W konkursie weźmie udział 41 państw, w tym również Polska potwierdziła swój udział. Do konkursu po roku przerwy powraca Bułgaria i Ukraina. Z rywalizacji natomiast zrezygnowały Węgry i Czarnogóra.

Zmarł reżyser "Wojny domowej" i "Czterdziestolatka":

Najnowsze