ALEŻ WTOPA w "Milionerach". Nie zdążył się rozgrzać, a musiał opuścić studio. Poległ na podstawowej matematyce

2021-04-07 21:04 Dominika Kowalewska
Hubert Urbański Milionerzy TVN
Autor: Instagram Hubert Urbański Milionerzy TVN

"Milionerzy" to teleturniej, w którym pozornie łatwo wygrać wielkie pieniądze. Pomimo tego, że uczestnicy mają do dyspozycji aż trzy koła ratunkowe, niekiedy odpadają na naprawdę błahych pytaniach. Znamy jedno z zagadnień, z którym nie poradził sobie kolejny śmiałek. Sprawdź poprawną odpowiedź!

W "Milionerach" emocje sięgają zenitu! W tym sezonie wciąż nie padło najważniejsze pytanie. We wczorajszym odcinku uczestnicy mieli naprawdę złą passę - ich rozgrywki nie trwały zbyt długo. Jakie pytania padły w dzisiejszych "Milionerach"? Niestety, odcinek rozpoczął się od spektakularnej porażki!

SPRAWDŹ: Milionerzy: Wygadany uczestnik wahał się nad glukozą! Który organ zużywa jej najwięcej?

Która z podanych liczb jest wspólnym mianownikiem dla ułamków dwie szóste i trzy piętnaste

A. 3

B. 4

C. 30

D. 40

Tak brzmiało pytanie za 500 zł! Uczestnik odpowiedział A, co okazało się błędną decyzją! Właściwy był wariant C. Co oznacza termin "wspólny mianownik"? Sprowadzenie ułamków do wspólnego mianownika polega na rozszerzeniu ułamków (mnożeniu licznika i mianownika przez tą samą liczbę) tak, aby w mianowniku uzyskać wspólną liczbę dla wszystkich ułamków. Uczestnik podsumował swoją krótką grę jednym słowem: "Stresik".

ZOBACZ TEŻ: Żona sławnego piłkarza wystąpi na scenie "The Voice Kids 4". Nikt nie pamięta, że zaczynała jako mała dziewczynka

Milionerzy - zasady

Zasady programu są proste. Na drodze do miliona stoi 12 pytań, z czego za pytaniem drugim i siódmym kryje się kwota gwarantowana (1000 zł i 40 000 zł). Pytania dotyczą wiedzy z różnorodnej tematyki - od polityki do rozrywki. Uczestnik ma 4 warianty odpowiedzi. Prawidłowa jest tylko jedna. W razie trudności, zawodnik może skorzystać z trzech kół ratunkowych. Są nimi: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności".

Krzysztof Krawczyk nie żyje
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze