Tadeusz Pluciński trafił do domu starców WIDEO

2018-02-09 5:00 E|Sbg|WM

Nawet największych amantów kina dotyka starość. Znany aktor Tadeusz Pluciński (92 l.) musiał stanąć twarzą w twarz z problemem. Postanowił przenieść się do domu dla seniorów w podwarszawskim Skolimowie. Tam mieszka na co dzień, ma stałą i dobrą opiekę. Odwiedza go rodzina, a czasem zabiera ze sobą na weekendy czy święta. Aktorem zachwyceni są personel i inni pensjonariusze. - Wszyscy jesteśmy pod wrażeniem jego humoru i kultury osobistej - mówią nam pracownicy ze Skolimowa.

Grał w wielu hitach filmowych: "Poszukiwany, poszukiwana", "Stawiam na Tolka Banana" czy "Kariera Nikodema Dyzmy". Ale rola w kultowym "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz" sprawiła, że stał się prawdziwym amantem polskiego kina. Uwodziciel, któremu żadna kobieta się nie oprze - taki jego obraz został w naszej pamięci do dziś. W życiu prywatnym też nie stronił od pięknych kobiet. Był czterokrotnie żonaty, o innych związkach nie wspominając.

Całe życie był zdrowy jak koń. Jedynie tuż przed 90. urodzinami przytrafiła mu się tragedia. Aktor wywrócił się na ulicy i upadł tak nieszczęśliwie, iż połamał sobie nogę w kolanie. Mimo operacji i wielomiesięcznej rehabilitacji nie odzyskał pełnej sprawności w nodze, a kolano co jakiś czas przeszywają przykre bóle. Pluciński wymaga więc stałej opieki.

Pod koniec 2017 r. trafił do Domu Artystów Weteranów w Skolimowie. - Pan Tadeusz trafił do nas 2 miesiące temu i jeszcze przyzwyczaja się do miejsca. Bez problemów poznaje personel i sąsiadów. Wszyscy jesteśmy pod wrażeniem jego humoru i kultury osobistej. Zawsze był czarujący i tak jest do dziś - zachwala artystę Anna Solnicka-Heller, dyrektor placówki.

Samemu Plucińskiemu humor bardzo dopisuje. - Serdecznie pozdrawiam czytelników "Super Expressu". Obiecuję, że niedługo się spotkamy. Jestem w domu artysty weterana, a artysta weteran to brzmi dumnie - komentuje aktor.

Zobacz: Wojciech Pokora od tygodni walczył z chorobą. Przyczyna śmierci aktora

Więcej z działu - Gwiazdy
Najnowsze