Tak wygląda grób Woźniaka-Staraka. Co NAPRAWDĘ sprawdzają urzędnicy? WIDEO

2019-09-12 5:37
Tak pochowano Piotra Woźniaka - Staraka
Autor: papara18

Dwa tygodnie po pogrzebie sprawa pochówku Piotra Woźniaka-Staraka (†39 l.) wciąż budzi ogromne emocje. Rodzina twierdzi, że trumna została złożona zgodnie z prawem w majątku Staraków w Fuledzie koło Giżycka. Tymczasem inspekcja budowlana sprawdza, czy na pewno miejsce złożenia ciała producenta spełnia wymogi formalne. „Super Express” sprawdził, jak dziś wygląda teren, gdzie spoczął mąż Agnieszki Woźniak-Starak (41 l.).

Jak informowaliśmy wczoraj, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie sprawdza, czy rodzina posiadała niezbędne zgody na wybudowanie katakumb i czy spełniają one określone prawnie normy – od badań geologicznych po architekturę.
– To nie może być zwykły rów wykopany łopatą w ziemi. Muszą być murowane co najmniej z trzech stron, mieć specjalną niszę – wymieniał dyrektor olsztyńskiego sanepidu Janusz Dzisko.

Zobacz WIDEO: Jak wygląda grób Piotra Woźniaka Staraka

Faktycznie – zgodnie z prawem przez katakumby należy rozumieć pomieszczenie z niszami w ścianie, które wyklucza możliwość wywierania szkodliwego wpływu na otoczenie. Nisza w katakumbach powinna mieć też konkretne wymiary czy posiadać odpowiedni system odprowadzania gazów. Jeśli okaże się, że rodzina zmarłego nie spełniła tych warunków, być może konieczne okaże się przeniesienie trumny. Co prawda bliscy zmarłego złożyli w sanepidzie m.in. opinię, że katakumby nie oddziałują na środowisko, ale urzędnicy i tak prowadzą swoje działania. Czyżby mieli jakieś wątpliwości?

Producent zginął w połowie sierpnia po tym, jak wypadł z motorówki. Jego ciało odnaleziono pięć dni później. Uroczystości pogrzebowe zostały podzielone na dwa dni. Najważniejsza część ceremonii była przeznaczona jedynie dla najbliższej rodziny i przyjaciół w posiadłości Staraków na Mazurach.

Najnowsze