Ten koncert przejdzie do historii! Spektakulrne widowisko z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej

2020-08-13 12:45 Aleksandra Niedźwiedź
Ku czci bohaterów. Niezwykłe widowisko na PGE Narodowym
Autor: Materiały Prasowe

„Cud nad Wisłą” czyli Bitwa Warszawska to jeden z najważniejszych triumfów w historii polskiej armii. Z okazji 100. rocznicy czeka nas niecodzienne widowisko z udziałem gwiazd. Kto wystąpi i gdzie można koncert obejrzeć?

Otwierają Muzeum Piłsudskiego w Sulejówku!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Tym razem Święto Wojska Polskiego, obchodzone co roku 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 odbywać się będzie wyjątkowo hucznie pod hasłem „1920 - polskie zwycięstwo dla wolności Europy”W tym roku przypada bowiem 100 lat od stoczenia najważniejszej bitwy w wojnie polsko-bolszewickiej.

Pandemia uniemożliwia organizację obchodów z udziałem dużej publiczności. Organizatorzy przygotowali za to wyjątkowe widowisko multimedialne zrealizowane z wielkim rozmachem, będące połączeniem koncertu i lekcji historii, które transmitowane będzie w telewizji.

Koncert „1920. Wdzięczni bohaterom”, który odbędzie się w sobotni wieczór na stadionie PGE Narodowy w Warszawie to prawdziwy spektakl, zarówno upamiętniający bohaterów, którzy walczyli w 1920 r., pozwalający jednocześnie widzom poczuć atmosferę tamtych dni i lepiej zrozumieć naszą historię. Miejsce murawy na największym boisku w Polsce zajmą bolszewickie okopy, a występującym na scenie gwiazdom towarzyszyć będzie kilkuset statystów i aż kilkadziesiąt koni.

Wyjątkową oprawę muzyczną widowiska dopełnią występy kilkudziesięciu artystów, w tym Stanisławy Celińskiej, Stanisława Sojki, Piotra Cugowskiego i Katarzyny Cerekwickiej.

Emisja w TV:
1920. Wdzięczni bohaterom
Sobota 20.45 TVP 1

Najnowsze