"The Voice Senior" - kim są jurorzy?

2019-12-06 16:05 wp
The Voice Senior - kim są jurorzy?
Autor: fot. Natasza Młudzik / TVP "The Voice Senior" - kim są jurorzy?

Rusza nowe wydanie "The Voice of Poland". Na ekranie TVP2 usłyszymy... seniorów! Po pierwszych Przesłuchaniach w Ciemno, poznamy 16 półfinalistów. Każdy z muzycznych opiekunów zaopiekuje się czwórką z nich. Jednak kto będzie oceniał wokalistów? Sprawdź kim są jurorzy "The Voice Senior".

W fotelach jurorskich "The Voice Senior" zasiądą legendy polskiej muzyki. Choć spekulacji i domysłów było wiele, znamy pełen skład trenerów i prowadzących program. Wśród nich: Alicja Majewska, Urszula Dudziak, Marek Piekarczyk oraz Andrzej Piaseczny. Sprawdź, kim są!

"THE VOICE SENIOR" - ALICJA MAJEWSKA

Zadebiutowała w 1968 roku na IV Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Jednak prawdziwy rozgosł przyniosło jej zwycięstwo na XIII Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Zdobyła nagrodę główną śpiewając utwór Jerzego Derfla i Ireneusza Iredyńskiego "Bywają takie dni". Do największych hitów w jej wykonaniu można zaliczyć: "Odkryjemy miłość nieznaną" czy "Jeszcze się tam żagiel bieli".

"THE VOICE SENIOR" - URSZULA DUDZIAK

Jedne z jej największych przebojów to na przykład "Papaya" czy "Bolero". Urszula Dudziak w 1958 roku została solistką zespołu Krzysztofa Komedy. Współpracowała też z orkiestrą Edwarda Czernego. W 1973 roku wyjechała do Nowego Jorku. Tam występowała z Michałem Urbaniakiem oraz solo. Koncertowała w USA i Kanadzie. "Los Angeles Times" mianował ją Śpiewaczką Roku w 1979 roku.

"THE VOICE SENIOR" - MAREK PIEKARCZYK

Marek Piekarczyk zasiadał w jury "The Voice of Poland" w latach 2013-2014. Polski wokalista i autor tekstów. Jest znany z występów w zespole rockowym TSA. Był jego członkiem od 1981 roku.

"THE VOICE SENIOR" - ANDRZEJ PIASECZNY

Na fotelu "The Voice" zasiadał w 2011 roku, oraz w latach 2015-2017. W 1998 rozpoczął karierę muzyczną solo i wydał dziewięć albumów studyjnych. Do jego znanych hitów można zaliczyć: "Śniadanie do łóżka", "Chodź, przytul, przebacz". W latach 1997–2010 występował w serialu TVP "Złotopolscy", gdzie grał Kacpra "Górniaka".

Zasady pierwszej edycji show dla seniorów możecie poznać TUTAJ. Pierwszy odcinek w sobotę 7 grudnia o 20:05 na TVP2.

Najnowsze