Marek Niedźwiecki ODCHODZI z radiowej Trójki. Wszystko przez utwór Kazika

2020-05-17 7:33 KAZ, PMar
Marek Niedźwiecki
Autor: -

Marek Niedźwiecki dziennikarz muzyczny Polskiego Radia programu Trzeciego złożył wypowiedzenie! To pokłosie afery z utworem Kazika na Liście przebojów Trójki. Zbigniew Preisner, który poinformował o tym na Facebooku, w dramatycznym tonie napisał, że "nasza Trójka już nie istnieje". Co więcej, to nie jedyna osoba, która zdecydowała się rozstać z tą stacją.

W piątkowym wydaniu Listy Przebojów Marka Niedźwieckiego wygrał Kazik Staszewski ze swoją piosenką „Twój ból jest lepszy niż mój“. Piosenkarz odnosi się w niej do sytuacji, gdy w czasie zagrożenia koronawirusem Jarosław Kaczyński składał wiązanki kwiatów na cmentarzu. 

Kilka godzin później głosowanie zostało jednak unieważnione. - Wprowadzono piosenkę spoza listy, nadto dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy - tłumaczył dyrektor i redaktor naczelny programu Trzeciego Tomasz Kowalczewski.

Jak w mocnym tonie napisał Preisner: - Miarka się przebrała! Marek Niedźwiecki jest kolejną osobą, która dzisiaj odeszła z Trójki. Nasza Trójka już nie istnieje. Nie możemy się dać zniewolić tej bolszewickiej polityce, musimy bronić naszej wolności, inaczej zostanie nam „zniewolony umysł”.

To nie jedyne odejścia z Programu III Polskiego Radia. Współpracę z Trójką zerwał także Dawid Podsiadło i zespół Organek. Ci drudzy opublikowali oświadczenie, w którym czytamy: - Z ogromnym żalem i smutkiem informujemy, iż zespół ØRGANEK zawiesza współpracę z Trójka - Program 3 Polskiego Radia na czas nieokreślony. Trójka była naszym domem od samego początku istnienia zespołu, dzięki niej mogliśmy przeżyć wiele wzruszeń i radości. Niegdyś gwarant jakości i wolności artystycznej, dziś, na naszych oczach staje się symbolem dewastacyjnej polityki obecnych władz Polskiego Radia. Bezpośrednim powodem naszej decyzji jest usunięcie piosenki "Twój ból jest lepszy niż mój" Kazika z ostatniego notowania LP3. Zwalnianie niezależnie myślących dziennikarzy, polityczna ingerencja w ramówkę, atmosfera nagonki i zastraszenia oraz cenzura, to standardy mediów reżimowych z krajów niedemokratycznych. Nigdy się na to nie zgodzimy. Czekamy aż wróci NASZA Trójka. NO PASARAN.

Najnowsze