To wielka strata dla polskiej kultury. Dziś żegnamy Brylewskiego, Kozidraka i Wachowicz

2018-06-15 6:00
To wielka strata dla polskiej kultury. Dziś żegnamy: Roberta Brylewskiego, Jarosława Kozidraka, Barbara Wachowicz
Autor: Redakcja SE

W piątek 15 czerwca odbędą się trzy pogrzeby znanych i cenionych Polaków. Najpierw na Powązkach Wojskowych w Warszawie pożegnamy Roberta Brylewskiego (+57 l.), muzyka takich punkrockowych zespołów jak Armia, Brygada Kryzys i grającego reggae Izraela. Na tym samym cmentarzu spoczną także tego dnia szczątki pisarki Barbary Wachowicz (81 l.). W Lubinie zostanie natomiast pochowany Jarosław Kozidrak (+63 l.), współtwórca zespołu Bajm.

O godz. 10:15 w Domu Pogrzebowym na Powązkach Wojskowych w Warszawie rozpoczną się uroczystości pogrzebowe Roberta Brylewskiego. Muzyka pożegna rodzina (m.in. córka Sara Brylewska), przyjaciele oraz fani polskiego rocka. Bliscy zmarłego prosili, by na pogrzeb nie przynosić kwiatów. Zamiast tego poprosili o wsparcie fundacji zajmującej się dziećmi chorymi na wadę serca. Z podobna prośbą wyszła także rodzina Barbary Wachowicz. Pisarka nie lubiła ciętych kwiatów.

Relację z pogrzebu Roberta Brylewskiego znajdziecie tutaj

Pogrzeb honorowej obywatelki m. st. Warszawy odbędzie się o godz. 13.00 na Powązkach Wojskowych. Prochy Barbary Wachowicz zostaną złożone w fioletowej urnie (ulubiony kolor pisarki) i spoczną w grobie w Alei Zasłużonych, tuż obok kwater harcerzy Szarych Szeregów.

Relację z pogrzebu Barbary Wachowicz znajdziecie tutaj

15 czerwca odbędzie się także pogrzeb Jarosława Kozidraka. Współzałożyciel zespołu Bajm, a prywatnie brat piosenkarki Beaty Kozidrak (58 l.), zostanie pochowany o godz. 12.00 na jednym z cmentarzy w Lublinie.

Zdjęcia z pogrzebu Jarosława Kozidraka znajdziecie tutaj

Po weekendzie czeka nas kolejne pożegnanie znanego Polaka. W poniedziałek o godz. 13.00 odbędzie się pogrzeb Romana Kłosowskiego (+89 l.), słynnego Maliniaka z "Czterdziestolatka".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE