Vega kręci film z wielką ekipą?! Korwin-Piotrowska pyta: "Po co robić te zdrowotną szopkę?"

2020-03-24 7:22 doll
Patryk Vega
Autor: AKPA Patryk Vega

Koronawirus w Polsce gwałtownie zmienił wiele branż. Na epidemii ucierpieli między innymi aktorzy, muzycy i pracownicy branży rozrywkowej. Programy wstrzymano, seriale póki co nie są kręcone, podobnie jak filmy. Okazuje się jednak, że nie wszystkich ministerialne zalecenia mocno obeszły...

Już teraz mówi się o olbrzymim kryzysie branży rozrywkowej: z powodu koronawirusa ta właściwie zatrzymała się w miejscu z dnia na dzień. Koncerty odwołano, aktorzy teatralni i telewizyjni zostali bez pracy. Niektórzy, na przykład Janusz Józefowicz, wręcz apelowali do swoich fanów, by ci nie zwracali wcześniej kupionych biletów (!), bo to tylko pogorszy ich sytuację.

Okazuje się jednak, że co najmniej jeden reżyser nie przejął się ministerialnymi zaleceniami i ignoruje kwarantannę. Do sieci trafiły zdjęcia zrobione na warszawskim Polu Mokotowskim. Widać na nich wozy ekipy filmowej. Kto pracuje w czasie kwarantanny? Na jednej z fotografii jest samochód z charakterystyczną rejestracją Patryka Vegi (43 l.)! Sprawę opisała między innymi Karolina Korwin Piotrowska, która nie kryje swojego oburzenia.

Super Raport - odcinek 2

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

- Od kilku dni piszecie do mnie wiadomości o tym, ze jeden z reżyserów, Patryk Vega, mimo zakazu zgromadzeń i mimo tego, ze cała produkcja filmowa, ze względu na epidemie i dobro ludzi, stanęła w Polsce, kreci w Warszawie film. Poprosiłam o dowody. Nie chciałam wierzyć w te informacje. Przy tak ogromnej solidarności środowiska, nie wierzyłam. A jednak... (...) - zaczęła długi wpis na Instagramie.

Dziennikarka nie zostawiła na Vedze suchej nitki: - wszyscy solidarnie stanęli, tracą pieniądze, terminy, nie kręcą, choć pogoda super i jest świetna na zdjęcia.... PODOBNO chodzi o dobro ludzi, pytanie teraz brzmi: jeśli jeden może sobie kręcić, to po co robić te zdrowotną szopkę, po co zamykać kina, produkcje, po co pozbawiać uczciwych ludzi pracy, dochodów, często sensu w życiu? (...) Prawo działa podobno równo wobec wszystkich...czy może jednak nie?

Wyświetl ten post na Instagramie.
Od kilku dni piszecie do mnie wiadomości o tym, ze jeden z reżyserów, Patryk Vega, mimo zakazu zgromadzeń i mimo tego, ze cała produkcja filmowa, ze względu na epidemie i dobro ludzi, stanęła w Polsce, kreci w Warszawie film. Poprosiłam o dowody. Nie chciałam wierzyć w te informacje. Przy tak ogromnej solidarności środowiska, nie wierzyłam. A jednak... Zaczynam dostawać ja i kilku moich znajomych takie zdjęcia. To Pole Mokotowskie w Warszawie- dzisiaj około południa. Wcześniej zdjęcia były w Konstancinie. Zadać trzeba pytanie o to, na jakich zasadach to powstaje, czy wie o tym Sanepid i Policja. Jaka firma to była w stanie ubezpieczyć? Jakie umowy podpisywali ludzie? Z jakimi klauzulami? Czy to nie jest świadome sprowadzenie zagrożenia na ludzi? Wszyscy ludzie filmu stanęli w obawie o dobro ludzi, swoich kolegow i koleżanek po fachu, wszyscy na tym strasznie tracą, ludzie są bez pracy, bez dochodów, solidarnie czekają jednak na koniec epidemii. Poza aktorami Vegi, tak? Jak się okazuje- nie wszyscy. To raczej nie jest art housowy film kręcony przez znajomych o gangsterach. To co dostaje od was w wiadomościach brzmi jak scenariusz horroru medycznego. I to nie jest śmieszne. Są szczegóły obsady, aktorzy dostają propozycje grania...Jeśli macie jeszcze jakieś konkrety, piszcie na prv. Powtarzam: wszyscy solidarnie stanęli, tracą pieniądze, terminy, nie kręcą, choć pogoda super i jest świetna na zdjęcia.... PODOBNO chodzi o dobro ludzi, pytanie teraz brzmi: jeśli jeden może sobie kręcić, to po co robić te zdrowotną szopkę, po co zamykać kina, produkcje, po co pozbawiać uczciwych ludzi pracy, dochodów, często sensu w życiu? Jak wielu artystów teraz zastanawia się, z czego będą żyć, czy może zmienić branże, naprawdę sytuacja niektórych jest tragiczna. Prawo działa podobno równo wobec wszystkich...czy może jednak nie? Tak tylko pytam. #zostańwdomu serio???? Wstyd. Post udostępniony przez karolina korwin piotrowska (@karolinakp)

Korwin Piotrowska zaczęła zastanawiać się, czy o sprawie wiedzą policja oraz Sanepid. W podobnym tonie napisał na Instagramie Borys Szyc, pytając retorycznie, czy niektórzy "są ponad kwarantanną".

Sam Patryk Vega jeszcze nie skomentował sprawy.