Violetta Villas będzie miała pomnik za 100 tysięcy złotych!

2011-12-29 12:30 kawi|xs

To ma być pomnik, który powinien oddać charakter i wielkość Violetty Villas (†73 l.). Pomnik, który będzie wyróżniał się wśród tych stojących na warszawskich Powązkach. Dlatego najbliższa rodzina zmarłej gwiazdy szacuje, że koszt jego budowy sięgnie nawet 100 tys. zł!

To teraz bardzo duże wyzwanie przed rodziną Villas. Jej syn Krzysztof Gospodarek (55 l.) wraz z żoną Małgorzatą niemal nie sypiają. Mimo iż od pogrzebu minął już tydzień, oni ciągle starają się pozałatwiać wszystkie zaległe sprawy. A na głowie mają wiele - kontrowersyjny testament artystki, podział majątku, wyjaśnienie okoliczności jej śmierci...

No i nagrobek. Wiadomo, to musi być coś, co choć częściowo odda wielkość Violetty Villas. W dodatku pozwoli trwale zabezpieczyć trumnę z jej ciałem, gdyż ciągle jest to tylko grób prowizoryczny. Gospodarkom udało się dopiąć swego i pochować gwiazdę na warszawskich Powązkach, wśród znanych artystów, a nie - jak chciała opiekunka Elżbieta Budzyńska - w odległym Lewinie Kłodzkim (woj. dolnośląskie).

Obecnie rodzina jest na etapie zbierania funduszy na projekt i wykonanie go. Z wstępnych wyliczeń wychodzi, że potrzebne jest 100 tys. zł. Część tej kwoty ma wpłynąć z licytacji specjalnego diamentu, który został wykonany z włosów  Violetty Villas. Nie ma się więc co dziwić, że chętnych na zaprojektowanie i wykonanie grobu nie brakuje. To teraz najgorętszy temat w branży.

- Myślę, że symbole, którymi można byłoby się posłużyć w przypadku pomnika Violetty Villas to symbole muzyczne oraz charakterystyczne dla pani Violetty kapelusze czy włosy. Wszystko jednak zależałoby od rozmowy z rodziną, bo tworzenie pomnika to bardzo intymna sprawa - tłumaczy nam Maksymilian Biskupski (53 l.). Spod jego ręki wyszedł m.in. pomnik Jana Pawła II w Wadowicach.

Wyjątkowość zadania podkreśla też Wojciech Gryniewicz (65 l.), który wyrzeźbił m.in. ławeczkę Juliana Tuwima (†59 l.). - Wiemy, jaka była pani Violetta, jak wyglądała. Była wyrazista w formie, więc jeśli rodzina chciałaby pójść w tę stronę, to nie byłoby problemu - mówi rzeźbiarz.

Pierwsze projekty powinny być znane w styczniu.

Krzysztof Gospodarek (55 l.), syn Villas

Na pewno chcemy, aby były wyryte jakieś ważne dla Niej słowa. Myślimy o czymś klasycznym, może pomniku z podobizną mamy

Najnowsze