VIOLETTA VILLAS przetopiona na DWA DIAMENTY. Z pukla WŁOSÓW VILLAS powstały zielone diamenty

2012-02-21 8:40

Choć wydaje się to nieprawdopodobne, z pukla włosów zmarłej Violetty Villas (†73 l.) zrobiono dwa zielone diamenty. Kosztowało to co najmniej 6 tys. zł. Jak pisał "Super Express", jeden będzie sprzedany na aukcji, drugi zostanie w rękach syna piosenkarki, Krzysztofa Gospodarka (56 l.), i jego żony Małgorzaty.

Po śmierci gwiazdy polskiej estrady tajemniczy darczyńca z zagranicy złożył na ręce Gospodarków kosztowny prezent. Zaproponował im, że sfinansuje wykonanie dwóch diamentów pamięci z pukla włosów Violetty.

Wykonaniem klejnotów zajęła się firma Diament Pamięci z Warszawy.

- Technologię syntezy monokryształów stworzono już w połowie lat 50. ub. stulecia - wyjaśnia Dariusz Markowski, właściciel firmy. - Jednak dopiero kilka lat temu zaczęto tworzyć krystalicznie czyste i piękne diamenty, które nadawałyby się na inne niż przemysłowe potrzeby. Już 200 gramów prochów lub kosmyk włosów, tak jak w przypadku Violetty Villas, wystarcza do stworzenia klejnotu.

Proces tworzenia dwóch brylancików trwał niespełna 8 tygodni. Włosy najpierw zwęglono w wysokiej temperaturze, a potem uzyskano grafit, który wraz z diamentowym ziarenkiem umieszczono w odpowiednio przygotowanym pojemniku. Całość zamknięto w specjalnej prasie. W niej rósł diament pamięci.

- W wyniku tego procesu otrzymujemy surowy kamień, któremu nadaje się blask w procesie szlifowania - wyjaśnia Markowski.

Stworzenie cennych dla rodziny kamieni jest dość kosztowne.

- W odróżnieniu od rynków zachodnich, gdzie cena na takie usługi zaczyna się w przeliczeniu od kilkunastu tysięcy złotych, w Polsce mamy odmienne realia i inne portfele. Ceny za diament zaczynają się już od niespełna 3 tys. zł - tłumaczy Markowski.

Gospodarkowie mają plan, co zrobią z nietypowymi klejnotami.

- Jeden z nich trafi na aukcję. Dochód z niej przeznaczymy na sfinansowanie pomnika mamy - mówiła w grudniu synowa gwiazdy Małgorzata Gospodarek.

Drugi diament zostanie rodzinną pamiątką.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE