Wielki sukces filmu "Hejter" Jana Komasy. HBO zrealizuje serial!

2020-08-12 12:23 Wiktoria Policha
Wielki sukces filmu Hejter Jana Komasy. HBO wyprodukuje serial!
Autor: Facebook Jan Komasa / Screenshot Wielki sukces filmu "Hejter" Jana Komasy. HBO wyprodukuje serial!

Niebywałe wieści prosto z polskiej branży filmowej! Od końca lipca film Jana Komasy (39 l.) "Sala samobójców. Hejter" można oglądać na platformie Netflix. Produkcja cieszy się dużą popularnością. Portal "Deadline" poinformował, że HBO zrealizuje serial na podstawie polskiego filmu! Poznaj szczegóły wielkiego sukcesu "Hejtera" Jana Komasy.

Platforma HBO właśnie zakończyła rozmowy na temat dalszych losów filmu Komasy "Sala samobójców. Hejter". Produkcja, którą od niedawna można oglądać na Netfliksie, zostanie przekształcona w serial! Będzie inspiracją do stworzenia przez HBO dłuższej formy "Hejtera". Dana Farah (studio Farah Films’) oraz Roy Lee (Vertigo) zajmą się produkcją serialu. Z kolei Jan Komasa (reżyseria) i Mateusz Pacewicz (scenariusz), a także Wojciech Kabarowski i Jerzy Kapuściński (Naima Film) wcielą się w role współproducentów wykonawczych. W ten sposób będą sprawowali pieczę nad dziełem Komasy.

"Sala samobójców. Hejter" wielkim hitem na świecie

Przypomnijmy, że krótko po premierze "Hejtera" na Netfliksie, produkcja trafiła na TOP10 między innymi w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Holandii, Danii, Finlandii, Hiszpanii  Norwegii, Szwecji, Brazylii, Meksyku, Tajwanie, Kenii czy Nigerii. Produkcja Komasy została też nagrodzona na Festiwalu Filmowym Tribeca w USA za Najlepszy Międzynarodowy Film Fabularny. To nie pierwszy sukces Jana Komasy. Reżyser może być dumny również z "Bożego ciała", które w 2020 roku było nominowane do Oscara w kategorii Najlepszy film międzynarodowy.

"Hejter" z gwiazdorską obsadą

Produkcja opowiada historię wydalonego z Uniwersytetu Warszawskiego student prawa. Chłopak zostaje przyłapany na plagiacie. Od tamtej pory jego życie zmienia się diametralnie. W główną rolę wciela się Maciek Musiałowski. Występuje obok takich gwiazd jak Agata Kulesza, Danuta Stenka, Maciej Stuhr czy Jacek Koman.

Najnowsze