Wraca "Va banque". Mocne uderzenie w Sznuka

2019-11-08 8:29 doll
Jacek Kurski
Autor: AKPA

Jak informuje serwis Wirtualne Media, Telewizja Polska ma zamiar reaktywować kultowy teleturniej „Va banque”, przed lat prowadzony przez Kazimierza Kaczora. Pojawienie się na antenie odświeżonej wersji teleturnieju oznacza jednak, że kłopoty może mieć "Jeden z Dziesięciu"...

TVP od kilku sezonów lubi reaktywować sprawdzone formuły, które po latach wciąż cieszą się dobrą oglądalnością. Sukcesem okazały się „Koło fortuny” i „Czar par”, więc teraz postanowiono przywrócić „Va banque”, który przed laty prowadził Kazimierz Kaczor. Program ma wrócić do TVP wiosną 2020 roku.

- Spodobała mi się reaktywacja „Va banque”, pomysł biura programowego i agencji kreacji rozrywki i oprawy na wypełnienie luki oglądalności TVP2 pomiędzy „Panoramą”, a „Barwami szczęścia”. Premierowe odcinki planowane w dni powszednie po „Panoramie”. Rozwijamy ofertę dla widza teleturniejowego. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to wiosną Jedynka i Dwójka w access prime-time (między godz. 15.37 a 19.23) pokaże sześć projektów tego typu: „Krzyżówka”, „Jaka to melodia?”, „Jeden z dziesięciu”, „Koło fortuny”, „Familiada” i „Va banque” - komentuje dla Wirtualnych Mediów prezes TVP Jacek Kurski.

Nie wiadomo na razie, kto będzie prowadzącym nowego „Va banque”. Kazimierz Kaczor skupia się na pracy w teatrze, a Wirtualne Media informują, że programu nie poprowadzi także wymieniany w tym kontekście Maciej Kurzajewski.

„Va banque” ma pojawić się w TVP2 w dni powszednie o 18:55 (zastąpi w ten sposób program „Teściowe i synowe”). O tej samej porze na TVP1 emitowany jest kultowy teleturniej „Jeden z dziesięciu”, który niedawno zmienił antenę z Dwójki na Jedynkę. Czy to oznacza, że teleturniej Tadeusza Sznuka znowu zniknie z anteny lub zmieni godzinę emisji?