Wracają "Koło fortuny" i "Randka w ciemno"

2016-03-09 3:00 eheh
Koło fortuny Krzysztof Tyniec
Autor: ARCHIWUM Krzysztof Tyniec i "Koło fortuny" - kultowy teleturniej, w którym każdy z trzech graczy po kolei wybierał litery i próbował odgadnąć hasło. Każda odgadnięta litera premiowana była pieniędzmi lub nagrodą rzeczową, które losowało się wcześniej, kręcąc kołem fortuny. Zawsze istaniała szansa, że po zakręceniu kołem, gracz stanie się... bankrutem.

Nowe władze, stare programy! Prezes TVP Jacek Kurski (50 l.) chce sprawić, że widzowie znów poczują się jak 20 lat temu. Jak dowiedział się "Super Express", na antenę wrócą kolejne hity sprzed lat - "Koło fortuny" i "Randka w ciemno"!

Według badań społecznych MEC przeprowadzonych w 2015 r.widzowie chcieliby powrotu programów, które śledzili z zapartym tchem kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat temu. Na szczycie sondażu znajdował się program "Koło fortuny", którego powrotu życzyło sobie 19 proc. ankietowanych. Niewiele mniej, bo 14 proc. chciałoby powrotu słynnej "Randki w ciemno". Życzenia obu grup się spełnią!

- Telewizja Polska wybrała już firmę, która wyprodukuje te dwa programy w nowej, odświeżonej formie. Zobaczymy je najprawdopodobniej już jesienią - zdradza nasz informator z telewizji.

"Koło fortuny" zadebiutowało na antenie TVP w 1992 roku. Prowadzącym był Wojciech Pijanowski (65 l.). Towarzyszyła mu urocza asystentka Magda Masny (47 l.).

- Myślę, że raczej nie byłabym skłonna, by wrócić do programu - mówi nam prezenterka, która po zakończeniu emisji programu skończyła z telewizją i prowadzi dziś kwiaciarnię w Gdańsku. - Gdyby taka propozycja padła, musiałabym ją bardzo mocno przemyśleć, bo mam teraz zupełnie inne obowiązki - zaznacza Masny.

W tym samym roku co "Koło fortuny" na antenie pojawił się program "Randka w ciemno". Jego gospodarzem przez sześć lat był Jacek Kawalec (55 l.). Później zastąpił go Tomasz Kammel (45 l.).

- Darzę ten program wielkim sentymentem. To może być bardzo ciekawe, jak mógłby wyglądać ten program dziś, w czasach, gdy właściwie cały internet to jedna wielka randka w ciemno - komentuje dla nas Kawalec.

Na antenę TVP ma też wrócić teleturniej "Wielka gra". Ponownie można już oglądać program dla dzieci "Teleranek" i magazyn kulturalny "Pegaz".

Zobacz: Hell's Kitchen 5 odc. 2 - Anna Lewandowska przestawi uczestników na zdrowe gotowanie?

Odśwież swoją szafę już teraz - z rabatem! Promocje na modę w najlepszym wydaniu na stronie bonprix kody rabatowe.

Najnowsze