WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH: Romuald Lipko ma nowy grób. Postawili mu pomnik w tydzień [ZDJĘCIA]

2020-10-31 11:21 mucha, xs
Romuald Lipko
Autor: Tomasz Radzik/Super Express

Skomponowane przez niego piosenki znają wszyscy i nie jest to w żadnym wypadku slogan - zmarły w lutym tego roku Romuald Lipko (+70 l.), założyciel Budki Suflera i wybitny kompozytor spoczął w grobie przy ul. Lipowej w swoim ukochanym Lublinie. Rodzina muzyka zadbała o to, aby 1 listopada fani twórcy mogli mu oddać hołd przy pięknym grobie.

Jego śmierć była szokiem, bo kompozytor dał się poznać światu jako wulkan energii, zawsze pełen pomysłów i optymizmu. Lublinianin z urodzenia i wyboru przez kilkadziesiąt lat stworzył potężną ilość hitów zarówno dla swej Budki Suflera, jak i innych artystów. Miał tyle planów, tyle melodii do zapisania w zeszycie nutowym... Nawet wtedy, kiedy w jego życiu pojawił się bardzo groźny wróg. Artysta zmagał się ze śmiertelną chorobą – nowotworem wątroby, ale ani na chwilę nie dopuszczał do siebie myśli o porażce.

Przez kilka miesięcy grób muzyka wyglądał tak, jak w momencie pogrzebu. Dopiero w połowie października ruszyły prace, a na ich efekt warto było czekać. Oszczędny w formie, zbudowany z grafitowego granitu w kształcie przypominającym odwróconą łódź.

Tak wygląda grób Władysława Kowalskiego. Aktor nie wstydził się, że ma syna geja. Niezapomniani
Najnowsze