Wzruszające, mądre i dające nadzieję. Filmy idealne na Wszystkich Świętych i Zaduszki

2020-10-31 9:22 Aleksandra Pawłowska
Cast away - Tom Hanks
Autor: archiwum se.pl

W wirze codziennych obowiązków, zajęci własnymi sprawami, często zapominamy o tym, co w życiu liczy się naprawdę. Tak, jak bohaterowie tych filmów. To, co ich czeka, stanie się jednak dla nich cenną lekcją i początkiem zmian na lepsze.

Wiązanka na grób na Wszystkich Świętych z białych kwiatów i gałązek jodły
Na zmiany nigdy za późno
Autor: Materiały prasowe Odrobina nieba

Odrobina nieba

Piękna i pewna sienie Marley (Kate Hudson) wiedzie beztroskie życie singielki. Woli spełniać się zawodowo i czerpać z życia pełnymi garściami, niż myśleć o stabilizacji i założeniu rodziny, do czego usilnie namawiają ją bliscy. Jak dotąd każdą relację z mężczyzną traktowała jedynie jako krótką przygodę, jednak jej podejście do życia zmieni się diametralnie po wizycie u lekarza. Diagnoza, którą postawi doktor Julian Goldstein (Gael García Bernal), będzie dla Marley ciosem. Dziewczyna stara się jednak nie tracić pogody ducha i pogodzić z faktem, że zostało jej już niewiele czasu. Największym wsparcie okażą się nieco wścibska matka Beverly (Kathy Bates) i zwykle nie okazującego uczuć ojciec Jacka (Treat Williams). Choroba niespodziewanie sprawi, że Marley zacznie coraz bardziej zbliżać się do doktora Juliana. Między nimi zacznie się rodzić uczuciem, jakiego nigdy nie żywiła do żadnego mężczyzny.

poniedziałek 16.45 Kino TV

Na zmiany nigdy za późno
Autor: Materiały prasowe Cast Away: Poza światem

Cast Away: Poza światem

Dla wiecznie zapracowanego Chucka Nolanda (Tom Hanks), zatrudnionego w dużej firmie kurierskiej, kariera staje się ważniejsza niż bliscy. Skupiając się na karierze, nie zauważa, że coraz bardziej zaniedbuje swoją narzeczoną Kelly Frears (Helen Hunt). W jednej chwili Nolad straci całkowicie kontrolę nad swoim poukładanym dotąd życiem, gdy samolot, którym wyruszy w podróż służbową, rozbije się nad Pacyfikiem. Tylko jemu uda się ocaleć z katastrofy, jednak wyrzucony na brzeg bezludnej wyspy, rozpocznie dramatyczną walkę o przetrwanie, zdany wyłącznie na siebie. Uwięziony na niewielkiej przestrzeni, będzie musiał nie tylko nauczyć się rozpalać ogień i zdobywać pożywienie, ale także poradzić sobie z coraz bardziej dojmującym uczuciem samotności.

sobota 20.00 Super Polsat

Na zmiany nigdy za późno
Autor: Materiały prasowe Lepiej późno niż później

Lepiej późno niż później

Harry Sanborn (Jack Nicholson), któremu wytwórnia płytowa przyniosła spory majątek, nigdy dotąd się nie ustatkował. Choć jest już w podeszłym wieku, wciąż woli romansować z młodymi kobietami, niż stworzyć stały związek. Pewne dnia jego sporo młodsza kochanka Marin (Amanda Peet) zaprasza go na weekend do letniego domu swojej matki, znanej pisarki Eriki Barry (Diane Keaton). Gdy kobieta pojawia się nieoczekiwanie na miejscu, Harry dostaje ataku serca. Pięna Marin nie zamierza jednak opiekować się chorym kochankiem, a opiekę nad nim powierza swojej matce. Z czasem między nimi zaczyna kiełkować głębsze uczucie, a Harry z zaskoczeniem odkrywa, że urocza seniorka znaczy dla niego więcej niż jej atrakcyjna córka. Zdobycie jej serca będzie jednak trudniejsze niż się spodziewał.

Poniedziałek 20.00 TVN Fabuła

Na zmiany nigdy za późno
Autor: Materiały prasowe Był sobie chłopiec

Był sobie chłopiec

Mieszkający w Londynie Will (Hugh Grant) ma 38 lat, ale wciąż jest samotny. Dzięki fortunie ojca mężczyzna wiedzie beztroskie życie, unikając pracy, a jego głównym zajęciem było dotąd romansowanie z kolejnymi kobietami, najchętniej samotnymi matkami. Willowi podoba się bowiem, że zwykle są opiekuńczymi i oddanymi partnerkami. Na spotkanie grupy samotnych rodziców, gdzie przedstawia się jako samotny ojciec, poznaje Suzie (Victoria Smurfit), z którą umawia się z nią na piknik. Musi jednak ze sobą syna jej przyjaciółki, 12-letniego Marcusa (Nicholas Hoult). Jego znajomość z chłopcem, który znacznie różni się od swoich rówieśników, stanie się początkiem wielkich zmian w życiu Willa.

Sobota 15.10 TVN Fabuła

Najnowsze