Wzruszający gest przyjaciółki Krzysztofa Krawczyka. To, co zrobiła Eleni chwyta za serce

2021-05-07 4:22
Eleni wykupiła mszę za Krzysztofa Krawczyka
Autor: Paweł Nowak/akpa Eleni wykupiła mszę za Krzysztofa Krawczyka

Trudno w to uwierzyć, ale właśnie minął miesiąc od śmierci Krzysztofa Krawczyka (†74 l.). Wielki artysta odszedł od nas w poniedziałek Wielkanocny, 5 kwietnia. Przyjaciółka artysty Eleni (65 l.) zdecydowała się na wielki gest i wykupiła gregoriankę w jego intencji. Msze odprawiane są od 1 maja. Czym są gregorianki? I w jakim celu są odprawiane?

Gregorianka to trzydzieści mszy świętych odprawianych codziennie w intencji osoby zmarłej za darowanie jej grzechów i spokój duszy. Jak czytamy na stronie parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Grotnikach, taką gregoriankę zamówiła m.in. Eleni, która przyjaźniła się z muzykiem. 

– Rozmawialiśmy o różnych sprawach, o życiu, o śmierci, o tym, co się wydarzyło w naszym życiu. Przeplatały się te rozmowy z tym, nad czym pracowaliśmy, nagrywaliśmy. Mówiliśmy o tym, jakie mamy plany, marzenia, bo ciągle je mieliśmy – wspominała po śmierci Krawczyka w jednym z wywiadów.

Tak wygląda grób Krawczyka miesiąc po śmierci. Wdowa czuwała przy mogile [ZDJĘCIA]

- Myślę, że Krzysztof nadal będzie w naszych sercach, bo pozostawił niesamowity dorobek artystyczny. Sądzę, że ludzie bardzo go kochali. Miał wspaniały kontakt z publicznością. Był otwarty na każdego człowieka, niezależnie kim ten człowiek był. Oprócz tego, że był wielkim artystą, był fantastycznym człowiekiem. Miał duże poczucie humoru, a przeszedł bardzo wiele. Te doświadczenia, które przeżył, bardzo go wzmocniły, bo był twardym człowiekiem i dążył do swojego celu - dodała.

Żona gwiazdora Ewa (61 l.) w miesięcznicę modliła się przy grobie męża, do którego wciąż pielgrzymują jego fani. Jak podkreśla w wywiadach - nie może pogodzić się z jego odejściem...

Tak wygląda grób Krzysztofa Krawczyka trzy dni po pogrzebie
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze