To już naprawdę KONIEC. Zespół PERFECT schodzi ze sceny. Pożegnalny utwór [WIDEO]

2020-10-07 12:30
Zespół PERFECT schodzi ze sceny. Pożegnalny utwór
Autor: Facebook Perfect

Zespół Perfect po 40 latach zakończył działalność. Legendarna grupa z Grzegorzem Markowskim na czele opublikowała ostatni teledysk w historii. Piosenką pt. "Głos" żegnają się z fanami. To niezwykle emocjonujący moment. Zespół wylansował takie przeboje jak m.in. „Nie płacz Ewka”, „Chcemy być sobą”, „Ale wkoło jest wesoło”, „Niewiele ci mogę dać”. Posłuchaj najnowszej piosenki i zobacz teledysk do pożegnalnego utworu.

Zespół Perfect to legenda polskiej sceny muzycznej. Pierwszym liderem założonego w 1980 r. zespołu rockowego był Zbigniew Hołdys. Był autorem większości kompozycji. W okresie, w którym działał powstały takie przeboje jak: „Nie płacz Ewka”, „Chcemy być sobą”, „Ale wkoło jest wesoło”, „Niewiele ci mogę dać”, „Autobiografia”. Grupa została rozwiązana w 1983 r. Dziesięć lat później zespół reaktywował się (bez udziału Zbigniewa Hołdysa). Perfect sprzedał milion płyt i zyskał rzeszę fanów. Ostatni skład tworzą Grzegorz Markowski (wokal), Dariusz Kozakiewicz (gitara), Jacek Krzaklewski (gitara), Piotr Urbanek (bas) i Piotr Szkudelski (perkusja). Informacje o zakończeniu działalności grupy krążą od ponad roku. Fanów przeraziła wiadomość Grzegorza Markowskiego, który miał zostawić zespół i zająć się karierą solową. Zespół Perfect w połowie lutego 2020 r. miał ruszyć w ostatnią trasę koncertową pod hasłem "Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść". Tournee miało być okazją do świętowania 40-lecia istnienia grupy, a jednocześnie zwieńczeniem jej działalności i okazją do pożegnania z fanami. Koronawirus pokrzyżował plany. Koncerty przełożono na jesień. Grupa zagra we Wrocławiu (Hala Stulecia, 22 października), Gliwicach (Arena, 31 października), Gdańsku/Sopocie (Ergo Arena, 20 listopada) i Poznaniu (Pawilon 3A MTP, 10 grudnia). 

Zespół PERFECT schodzi ze sceny. Pożegnalny utwór [WIDEO]

Zespół Perfect opublikował ostatnią piosenkę pt. "Głos", do której powstał teledysk na YouTube. Twórcy utworu pożegnali się z fanami tymi słowami: - "Ten świat niezwykły tak, miliony lat orbitą swoją mknie. A to, co początek ma, mieć musi kiedyś także finał”...albowiem to ostatni singiel zespołu Perfect. Zespołu, który na stałe zapisał się w historii polskiej muzyki złotymi zgłoskami. Miliony sprzedanych płyt, ponadczasowe przeboje śpiewane przez całe pokolenia, rzesze wiernych fanów... to jest historia, to już klasyka.

Zespół PERFECT schodzi ze sceny. Pożegnalny utwór
Autor: AKPA
Zespół PERFECT schodzi ze sceny. Pożegnalny utwór
Autor: AKPA
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE