Żona Daniela Olbrychskiego o znanej pisarce: Była alkoholiczką

2020-04-06 14:00 dav
Krystyna Demska-Olbrychska, Daniel Olbrychski
Autor: fotomontaż "SE" Krystyna Demska-Olbrychska, Daniel Olbrychski

"Agnieszka Osiecka była alkoholiczką" - tak twierdzi żona Daniela Olbrychskiego (75 l.), Krystyna Demska-Olbrychska (66 l.). W książce "Osiecka. Tego o mnie nie wiecie" podzieliła się ona wspomnieniami ze wspólnych lat spędzonych z pisarką. Jej zdaniem - miała one duże problemy z alkoholem.

Krystyna Demska-Olbrychska w książce "Osiecka. Tego o mnie nie wiecie" wspomniała czasy młodości, które przeżywała w towarzystwie Agnieszki Osieckiej. Okazuje się, że panie dużo razem imprezowały. Demska-Olbrychska stwierdziła, że Osiecka była alkoholiczką.

- Kiedy przyjeżdżała Agnieszka, całe noce chodziłyśmy po klubach i piłyśmy wódkę. (...) Była alkoholiczką. Pamiętam, jak przychodziłyśmy do Klubu Związków Twórczych we Wrocławiu, a to było w czasach, kiedy nie można było zamówić całej butelki wódki. Podawano ją w kieliszkach. No więc Agnieszka mówiła: "To poproszę dziesięć pięćdziesiątek". I kelner przynosił tacę z kieliszkami, a potem kolejną i kolejną. Ona lubiła pić wódkę, alkohol ją rozluźniał, była bardziej otwarta, żartowała Nigdy jednak nie widziałam jej, żeby piła do upadłego. Był moment, że wstawała i szła do pokoju. Do picia na umór miała inne towarzystwo – czytamy w książce "Osiecka. Tego o mnie nie wiecie".

Tragedia w rodzinie Daniel Olbrychskiego. Nie żyje jego wnuk

Super Raport 03.04 - Goście: Leszek Miller, prof. Zbigniew Lew-Starowicz.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.