Zysk zaorał Saramonowicza: "Inteligencja na ogół nie czyta książek"

2020-06-06 15:23 wp
Zysk zaorał Saramonowicza
Autor: AKPA

Znany reżyser i publicysta Andrzej Saramonowicz (55 l.) i Tadeusz Zysk (63 l.) odnieśli się na Twitterze do tematu... czytelnictwa. Mieli jednak odmienne zdania. Zysk zaorał Saramonowicza. Sami zobaczcie!

Tadeusz Zysk i Andrzej Saramanowicz stoją po dwój stronach barykady. Pierwszy z nich startował kiedyś na prezydenta Poznania z list PiS. Jest też znanym wydawcą i założycielem wydawnictwa Zysk i S-ka. Saramanowicz opowiada się przeciwko Prawu i Sprawiedliwości. Reżyser napisał w mocnych słowach o "zwykłych Polakach": - Tzw. zwykły Polak, gdy ogląda tych prawników, lekarzy, dziennikarzy czy pisarzy, którzy się wypowiadają w TVN24, musi się bardzo dziwić, że ktoś ich w czasie pandemii nieustannie wpuszcza do biblioteki, by się mogli nagrać - napisał. 

Do postu odniósł się Zysk, który zaorał Saramanowicza: - Zawsze uważałem ze tzw. inteligencja na ogół nie czyta książek. Jedna z najmniej kupujących książki grup są ... nauczyciele. Smutne. Zdziwienie Saramowicza jest efektem jego życiowych doświadczeń.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

 

Najnowsze