Jan Paweł II

i

Autor: Piotr Bławicki/SUPER EXPRESS Jan Paweł II

BĘDZIE AFERA?

Gdzie obejrzeć reportaż "Franciszkańska 3" o Janie Pawle II z cyklu "Bielmo" TVN24? Jest dostępny za darmo dla wszystkich

2023-03-12 13:49

Tym tematem żyje teraz cała Polska. TVN24 w poniedziałek wyemitowało kolejny odcinek z cyklu "Bielmo", reportażu w ramach programu "Czarno na białym". Choć emisja przyciągnęła przed telewizory wielu widzów, nie wszyscy widzieli dokument. Gdzie obejrzeć "Franciszkańska 3" Marcina Gutowskiego o Janie Pawle II? Jak i kiedy można obejrzeć "Bielmo"?

Reportaż o skandalach pedofilskich w Kościele i wiedzy Jana Pawła II w TVN24

TVN 24 wyemitowała kolejny dokument z cyklu "Bielmo", reportażu w ramach programu "Czarno na białym". Kiedy i o której można było oglądać nowy odcinek "Bielma", czyli "Franciszkańska 3" o Janie Pawle II na żywo, z dyskusją ekspertów? Premiera programu w TVN 24 odbyła się w poniedziałek 6 marca 2023 roku o godz. 20:30. Reportaż został pokazany w standardowym czasie transmisji programu "Czarno na białym". Jak podało "Press", reportaż obejrzało ponad 1,05 mln widzów.

Gdzie obejrzeć Franciszkańska 3 Marcina Gutowskiego? 

Jak można obejrzeć "Bielmo"? Cały film jest obecnie dostępny na platformie TVN24 GO, https://tvn24.pl/go/programy,7/czarno-na-bialym-bielmo-odcinki,880782/odcinek-12,S00E12,1010607. 

Dokument trwa 92 minuty i w tej chwili jest dostępny do obejrzenia dla wszystkich, a nie tylko subskrybentów platformy. TVN24 zdecydował się na otwarty dostęp do reportażu, o czym w sobotę 11 marca powiadomił autor reportażu Marcin Gutowski na Twitterze: - Zanim się wypowiesz, obejrzyj! "Franciszkańska 3" w wolnym dostępie!

O czym jest reportaż "Bielmo" o Janie Pawle II "Franciszkańska 3"? 

Autorem reportażu jest Marcin Gutowski, dziennikarz śledczy. Jak czytamy na stronie TVN 24, Thomas Doyle, prawnik kanonista, autor pierwszego amerykańskiego raportu o nadużyciach seksualnych w Kościele, ocenia reportaż tak: - To, co odkryliście, jest przełomowe, bo pokazuje to, co wiele osób przypuszczało od lat, że Jan Paweł II wiedział, że ten problem istnieje, jeszcze zanim został papieżem. On musiał wiedzieć, ale nie było dowodów. A to jest dowód - komentuje pracę Gutowskiego. Reporter śledczy TVN 24 Marcin Gutowski przez dwa i pół roku sprawdzał, co wiedział papież Jan Paweł II na temat skandali pedofilskich w Kościele. Gutowskiemu udało się porozmawiać z ofiarami księży pedofilów, którzy mieli podlegać Wojtyle oraz ich bliskimi oraz osobami, które miały przekazywać kardynałowi Karolowi Wojtyle, późniejszemu papieżowi Janowi Pawłowi II, że księża dopuszczają się pedofili. Do tego Gutowski dotarł do kościelnych dokumentów, które mają potwierdzać zaniechania Wojtyły w tym temacie. 

Sonda
Jak oceniasz pontyfikat Jana Pawła II?
Ks. Isakowicz-Zaleski ostro o postawie papieża Franciszka Szkodzi Kościołowi
Listen on Spreaker.