Żona Kalisza SKAZANA! Usłyszała wyrok za jazdę po pijaku

2019-09-10 15:20 MMB
Ryszard Kalisz z żoną Dominiką
Autor: AKPA Ryszard Kalisz z żoną Dominiką

Jechała samochodem kompletnie pijana z malutkim dzieckiem - teraz usłyszała wyrok! Żona znanego adwokata Dominika K. (33 l.) została skazana na rok i 6 miesięcy ograniczenia wolności – poinformował portal wp.pl. Prawniczka będzie musiała wykonywać prace na cele społeczne w wymiarze 30 godzin w stosunku miesięcznym – zdecydował warszawski Sąd Rejonowy.

Kobieta otrzymała zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres czterech lat. Musi też zapłacić 6 tys. złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym. Dla śledczych to jednak za mało. – Prokurator skierował do Sądu sprzeciw od wyroku nakazowego. Sprawa zostanie rozpoznana na rozprawie – dowiedział się „SE” w warszawskiej Prokuraturze Okręgowej. Przyłapana przez policjantów w lutym kobieta miała 1,20 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

W winę Dominiki nie wierzy jej mąż – Wierzę w niewinność mojej żony – mówił w rozmowie z Vivą Ryszard Kalisz (62 l.).

ZOBACZ TEŻ: Koniec adwokackiej kariery żony Kalisza? „Czeka ją najwyższy wymiar kary”

Zobacz też: Kim jest żona Ryszarda Kalisza, Dominika K.? [ZDJĘCIA]

W 2014 roku Ryszard Kalisz ogłosił, jak nazywa się jego żona, bo nawet po ślubie z Kaliszem prawniczkę przedstawiano panieńskim nazwiskiem. Polityk powiadomił wtedy, że nie używa ona już panieńskiego nazwiska i to od chwili zawarcia związku małżeńskiego.