12 tys. złotych na dziecko. Czy ufamy obietnicy "Nowego Ładu"? Nowy sondaż "SE"

2021-05-22 3:00
Rząd wprowadza NOWY ŁAD
Autor: PiS/TWITTER Rząd wprowadza NOWY ŁAD

Sondaż Instytutu Badań Pollster przeprowadzony na zlecenie "Super Expressu" zadał Polakom pytania na temat wprowadzania reform obiecanych przez rząd w ramach "Polskiego Ładu". Czy rządowi uda się dokonać jednej z najbardziej spektakularnych obietnic zapowiedzianych w ubiegłotygodniowej prezentacji? Opinie Polaków są podzielone.

W najnowszym sondażu "Super Express" zapytał się Polaków, czy wierzą w powodzenie przeprowadzenia reform proponowanych w "Polskim Ładzie'. Wśród najgłośniejszych założeń Polskiego Ładu znajdują się nieopodatkowana emerytura do 2500 zł, kwota wolna od podatku do 30 tys. zł, wprowadzenie nowej składki zdrowotnej przy powiększeniu wydatków na służbę zdrowia do 7 proc. PKB. Według badania Instytutu Pollster przeprowadzonego w dniach 19–20 maja 2021 r. na próbie 1013 dorosłych Polaków, Polacy z reguły wierzą, że rząd dotrzyma swych obietnic. 

NIE PRZEGAP! Nowy Ład. Emerytury bez podatku. Emerycie! Sprawdź, ile zyskasz! [TABELA]

Tak też jest w przypadku zapowiedzi powołania Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego, przewidującego dofinansowanie wynoszące 12 tys. złotych na drugie i kolejne dzieci do wykorzystania w pierwszych 36 miesiącach życia malucha. - To 12 tys. złotych dla każdej rodziny na drugie, trzecie i kolejne dzieci do wykorzystania elastycznego między 12. a 36 miesiącem życia - mówił szef rady ministrów. - Rodzice najlepiej wiedzą, jak wykorzystać te środki, czy na żłobek, czy zatrudnienie niani, czy inny cel, żeby zbudować większą rodzinę, bo dla rodzin jest ten program - oświadczył Morawiecki przedstawiający w ubiegłą sobotę założenia Nowego Ładu.  

Nowy Ład. Jest "nowe 500+"! To 12 tys. zł złotych na drugie, trzecie i kolejne dzieci [Szczegóły!]

Sonda polski lad
Autor: SE

Choć w przypadku obietnicy "becikowego na sterydach" Polacy są dość podzieleni. Tylko 44 proc. respondentów uważa, że rząd doprowadzi do realizacji tej obietnicy "Polskiego Ładu", a aż 40 proc. jest zdania przeciwnego. - To kwoty do tej pory nieznane w polskim systemie socjalnym i dla wielu wydaje się po prostu nierealne, by państwo w takim stopniu wspomogło obywateli - tłumaczy wynik sondy prof. Henryk Domański, socjolog PAP. 

ZOBACZ TEŻ: Emerytury bez podatku. Polacy nie mają wątpliwości. Sondaż SE

Najnowszy sondaż: "Czekają nas przedterminowe wybory" I to Kaczyński będzie świętował

Polski Ład: Premier zapowiada 12tys. złotych dla kolejnych dzieci
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE