GIGANTYCZNA emerytura dla Tuska. Ile dostanie szef Rady Europejskiej?

2019-12-02 5:12 CHA
21 tysięcy emerytury dla Tuska
Autor: AP 21 tysięcy emerytury dla Tuska

Od wczoraj oficjalnie nie jest już szefem Rady Europejskiej, ale tę fuchę będzie błogosławił do końca życia! Nie chodzi tylko o fakt, że dzięki brukselskiej posadce Donald Tusk (62 l.) został milionerem. Pięcioletnia kadencja prezydenta Europy (KOR??) zagwarantowała mu gigantyczną dożywotnią emeryturę, o jakiej polscy seniorzy mogą jedynie pomarzyć.

Na euroemeryturę Tusk będzie mógł przejść za trzy lata, po ukończeniu 65. roku życia. Już teraz może spać spokojnie, wiedząc, że wypracował sobie minifortunę, która będzie wpływać na jego konto aż do śmierci. Pięć lat spędzonych w Brukseli dało mu aż 21 tys. zł emerytury.

Dlaczego tak dużo? Emerytura szefa Rady Europejskiej zależy od pensji na tym stanowisku, a ta, gdy odchodził, wynosiła 140 tys. zł miesięcznie. W ubiegłych latach było to nieco mniej – trochę ponad 100 tys. zł.

Ale świadczenie z Brukseli to nie wszystko, bo po osiągnięciu wieku emerytalnego Tuskowi będzie przysługiwała jeszcze emerytura z ZUS. Łącznie więc za kilka lat były premier będzie otrzymywał 30 tys. zł miesiąc w miesiąc. Zanim to jednak nastąpi, Donald Tusk będzie szefował Europejskiej Partii Ludowej. Kadencja na tym stanowisku trwa trzy lata.