770 miliardów złotych pomoże odbudować gospodarkę. Premier Morawiecki z ważnym przesłaniem [Wideo]

Mateusz Morawiecki
Autor: KPRM Mateusz Morawiecki

We wtorek po południu, na dodatkowym posiedzeniu, Sejm zajmie się projektem ustawy w sprawie ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE, która dotyczy Funduszu Odbudowy. Niewykluczone, że ustawa zostanie też we wtorek uchwalona. Polska z unijnego budżetu i Funduszu Odbudowy ma otrzymać łącznie 770 mld zł. W związku z tym na facebookowym profilu premiera Mateusza Morawieckiego pojawił się krótki film, w którym przekonuje on internatów o zasadności ich przyjęcia.

- Różne rzeczy motywują nas do działania. Chcemy się rozwijać, ale aby iść do przodu, czasem potrzebujemy wsparcia. Tak samo jest z Polską. Dzięki 770 miliardom złotych z unijnych funduszy, które zasilą krajowe inwestycje, odbudujemy gospodarkę i wyjdziemy z kryzysu. Bo liczy się Polska - napisał premier. W spocie, który zamieścił pod wpisem, a w którym pokazano scenki z codziennego życia Polaków, podkreślono, że pieniądze z unijnego funduszu pomogą przejść polskim rodzinom na wyższą jakość życia.

Zobacz: Romantyczna majówka państwa Kurskich i ich córeczki! Tak wyglądał pierwszy spacer Ani!

 Kampanie #LiczySięPolska przygotowała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Aby Fundusz Odbudowy został uruchomiony, wszystkie państwa członkowskie muszą ratyfikować decyzję unijnych liderów o zwiększeniu zasobów własnych UE. Brak ratyfikacji tej decyzji wstrzymałby uruchomienie pakietu środków - zarówno z wieloletniego budżetu na lata 2021-2027, jak i Funduszu Odbudowy.

W poniedziałek po południu dokumenty związane z Krajowym Planem Odbudowy zostały oficjalnie złożone w Komisji Europejskiej, już w formalnej wersji, co zamyka proces składania KPO przez Polskę.

100 miliardów. Morawiecki pokazuje jak walczy z kryzysem
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze