Adrian Zandberg: Postrzelony pomysł

2017-09-29 20:13
Adrian Zandberg, partia Razem
Autor: Piotr Grzybowski Adrian Zandberg, partia Razem

Jest 6.30 i już wiesz, że się spóźnisz do pracy. Dziecko od kwadransa nie chce założyć kamizelki kuloodpornej, a pod szkołą czeka was jeszcze kolejka do kontroli wykrywaczem metalu. Młoda niby jest już w piątej klasie, ale jednak trochę strach zostawić ją samą na ulicy. Jeszcze tylko szybkie przeszukanie, buziak na do widzenia i spokojnie odjeżdżasz. Odkąd rada rodziców sfinansowała płot kolczasty dookoła boiska i ochroniarzy z długą bronią, szkoła jest naprawdę bezpieczna.

Na skrzyżowaniu jakiś pacan wykłócał się o pierwszeństwo. Na szczęście skończyło się na podziurawionym zderzaku, ale rykoszet trafił w światła, więc pół miasta stoi w korku. A pod biurem... jak pech, to pech - policyjna blokada. Przyjezdni po meczu ostrzelali ekipę z żylety, więc cała okolica jest zamknięta. Ale nie ma co narzekać, w końcu to przymusowe wolne. To może skoczyć na piwo? W barze trzeba oddać broń przy wejściu, zamontowali nowe pancerne szyby. Można się spokojnie napić, bez obawy, że ktoś cię zastrzeli.

Absurd? To świat z marzeń Kukiz'15. Sejm pracuje właśnie nad ich projektem ustawy o broni. Kukizowi nie podoba się, że komendant policji może odmówić pozwolenia na broń. Podobno prawo do rewolweru to prawo człowieka. Koniec więc z uznaniowym wydawaniem pozwoleń przez policję! Koniec z przymusowymi badaniami u psychologa! Jeśli Kukiz postawi na swoim, samorząd wyda zgodę na broń niemal każdemu chętnemu.

Kukizowcy próbują się podlizać ludziom, którym policja odmówiła pozwolenia na broń: osiedlowym zakapiorom, kibolom czy sadystom. To im Kukiz obiecuje: "nie będzie wam żaden policjant ani psycholog mówił, co macie robić. Chcecie sobie postrzelać, to strzelajcie".

Rozdanie broni ludziom, którzy nigdy nie powinni jej dostać, skończy się tragicznie. Posłowie Kukiza chwalą się, że dzięki nim już wkrótce milion Polaków będzie chodzić z bronią w kieszeni. Czy naprawdę tego chcemy?

Jeśli ten chory pomysł wejdzie w życie, na ulicach polskich miast zobaczymy obrazki z USA. Krwawe sąsiedzkie kłótnie, strzelaniny w szkołach, wypadki, w których giną dzieci. To, że Kukiz zachowuje się nieodpowiedzialnie, jakoś mnie nie dziwi. Ale dlaczego pomysł uzyskał poparcie PiS? Wczoraj posłowie PiS pozwolili niestety na dalsze prace nad ułatwieniem dostępu do broni. Czy kiedy padną pierwsze ofiary, Jarosław Kaczyński weźmie za to odpowiedzialność?

ZOBACZ: Kim jest córka posła Piotrowicza, Barbara Piotrowicz?

PRZECZYTAJ: Gajewska chciała popisać się wiedzą, skończyło się kompromitującą WTOPĄ!

POLECAMY: Którym Świeżakiem jesteś? [QUIZ]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE