Adam Bodnar ma już nową posadę. Nie uwierzycie, gdzie teraz pracuje były Rzecznik Praw Obywatelskich

2021-07-19 21:06
dr Adam Bodnar
Autor: Sandra Skibniewska dr Adam Bodnar

Adam Bodnar od 4 dni nie jest Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Do objęcia urzędu szykuje się obecnie prof. Marcin Wiącek, powołany na RPO przez Sejm. Tymczasem dr hab. Adam Bodnar znalazł sobie lukratywne zajęcie w sektorze prywatnym. Otóż słynny RPO czasów PiS dostał prestiżową posadkę w Uniwersytecie Humanistyczno-Społecznym SWPS.

Adam Bodnar dziekanem prawa w SWPS

W warszawskiej Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, Bodnar obejmie kierownictwo nad Wydziałem Prawa SWPS. Adam Bodnar który jest profesorem SWPS, specjalistą w zakresie prawa konstytucyjnego i praw człowieka, nauczycielem akademickim oraz badaczem z Instytutu Prawa Uniwersytetu SWPS, funkcję dziekana Wydziału Prawa Bodnar objął 19 lipca. 

Adam Bodnar - wykształcenie

Taka osobowość jak Bodnar na pewno doda prestiżu uczelni. Adam Bodnar w latach 2010–2015 był wiceprezesem Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Współpracował z licznymi organizacjami pozarządowymi, m.in. z Fundacją Panoptykon (przewodniczący Rady Fundacji), ClientEarth Polska (członek rady programowej) oraz Stowarzyszeniem im. prof. Zbigniewa Hołdy (współzałożyciel oraz członek zarządu). Był członkiem rady dyrektorów Funduszu ONZ na rzecz Ofiar Tortur. 

>>>Kim jest Marcin Wiącek, kandydat na Rzecznika Praw Obywatelskich? Co o nim wiemy?

>>>Adam Bodnar odchodzi. To definitywny koniec!

Express Biedrzyckiej - Adam Bodnar
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE