Adam Niedzielski ujawnił plany rządu na koniec wakacji. Rodzice będą rwać włosy z głów

2021-07-09 20:23
Adam Niedzielski
Autor: K. MAJ/KPRM Adam Niedzielski

Adam Niedzielski w czasie konferencji zdradził, co może czekać Polaków tuż po zakończeniu wakacji. Chodzi przede wszystkim o powrót dzieci do szkół. Nie przekazał jednak wiadomości, które zachwycą rodziców - wręcz przeciwnie, słowa Adama Niedzielskiego mogły wielu z nich wytrącić z równowagi. Tak jak w zeszłym roku, niemal do samego końca będzie towarzyszyć im niepewność.

Adam Niedzielski ujawnił, jakie scenariusze są brane pod uwagę wrześniu, gdy nadejdzie pora powrotu dzieci do szkół. Brane pod uwagę są zwłaszcza dwa scenariusze. - Jeden, który oznacza powrót do szkół - bo będziemy robili wszystko, żeby ten powrót do szkół miał miejsce - jeżeli (...) nie będziemy widzieli jakiegoś dynamicznego wzrostu zakażeń. Ale jeżeli sytuacja epidemiczna będzie przez nas oceniana nie tak optymistycznie jak możemy powiedzieć w tej chwili, to jest taki pomysł na stole, który polega na tym, żeby dać sobie ten okres pierwszych dwóch tygodni wrześniowych właśnie na to nauczanie hybrydowe - powiedział minister zdrowia. Adam Niedzielski wyjaśnił, że chodzi o to, aby część dzieci została w domu, a część ruszyła do szkół, by zorientować się, ile faktycznie będzie zakażeń po wakacjach.

Nie przegap: Pilne! Jest uchwała w sprawie odwołania Adama Niedzielskiego. Straszny cios przed czwartą falą koronawirusa

Adam Niedzielski nie wyklucza, że być możne uczniowie pozostaną na nauce zdalnej, jednak bardziej prawdopodobny jest wariant nauki hybrydowej. - To jest scenariusz mniej prawdopodobny i jego prawdopodobieństwo wzrasta wraz z tym, jak ewentualnie pogorszy się sytuacja epidemiczna - stwierdził. W TVP Info podkreślił, że priorytetem jest powrót dzieci na tradycyjnych zasadach, nawet kosztem pewnego ryzyka, tak jak miło to miejsce w czerwcu 2021 roku, gdy zadecydowano o powrocie uczniów na samą końcówkę roku szkolnego. Rodzice i sami uczniowie raczej nie będą zadowoleni z takich słów, bowiem niemal do samego września będzie im towarzyszyć niepewność.

Zobacz: Pilne! Od września nowe obostrzenia? Media dotarły do niepokojących informacji

W TVP Info z kolei podkreślił, że im więcej osób w pełni się zaszczepi jeszcze przed jesienią, tym mniej zakażeń pojawi się podczas czwartej fali. - Szczepionki czekają na ludzi - powiedział Adam Niedzielski i zapewnił, że każdy kto będzie chciał się zaszczpić, na pewno będzie miał zapewnioną dawkę.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE