Adrian Zandberg chce pomóc PiS? Zacytował Borysa Budkę i zagrał na nosie hejterom

Adrian Zandberg, Borysa Budka
Autor: EASTNEWS(2)

Adrian Zandberg wprost dał do zrozumienia, że ma zamiar pomóc Prawu i Sprawiedliwości i zagłosować razem z partią rządzącą w ważnej sprawie. Na Twitterze udostępnił fragment wypowiedzi, w której czytamy m.in., że "są granice politycznego wyrachowania" i opozycji nie pozostaje nic innego, jak w sejmowym głosowaniu opowiedzieć się za ratyfikacją unijnego Funduszu Odbudowy. Za te słowa na Zandberga spadła fala krytyki. Szybko jednak okazało się, że lider Partii Razem zagrał hejterom na nosie.

Opozycja pomoże PiS przy Funduszu Odbudowy?

Adrian Zandberg na Twitterze poruszył temat ratyfikacji Funduszu Odbudowy. Nie od dziś wiadomo, że Prawo i Sprawiedliwość z Jarosławem Kaczyńskim na czele ma problem z przekonaniem Zbigniewa Ziobry i jego Solidarnej Polski do poparcia tego projektu. Polska może stracić olbrzymie pieniądze, jeśli w Sejmie nie znajdzie się większość dla ratyfikacji funduszu. W tej sytuacji obóz rządzący musi liczyć na pomoc ze strony opozycji. Jako pierwsza chęć głosowania za Funduszem Odbudowy wyraziła Lewica. Spotkała ją za to krytyka ze strony pozostałych partii opozycyjnych, w tym Koalicji Obywatelskiej. Później okazało się, że Borys Budka i jego partia też być może wesprą PiS w tym głosowaniu. Wciąż ten temat budzi jednak na opozycji kontrowersje, co dobitnie pokazał Adrian Zandberg na Twitterze.

Nie przegap: Najnowszy sondaż partyjny: PiS na czele, coraz słabszy wynik PO

Zandberg zacytował Budkę i zaskoczył hejterów

Adrian Zandberg na Twitterze udostępnił tekst, który krytycznie odnosił się do pomysłu, aby opozycja - na złość PiS-owi - nie poparła Funduszu Odbudowy.

- I dzisiaj, gdy słyszę głosy niektórych komentatorów, którzy mówią, że to jest szansa by zagrać na nosie PiS-owi i doprowadzić do upadku rządu, dzięki głosowaniu przeciwko temu funduszowi, to burzy się we mnie krew. Są granice politycznego wyrachowania - brzmi fragment wpisu.

Za chęć pomocy Prawu i Sprawiedliwości przy przegłosowaniu Funduszu Odbudowy na Zandberga wylała się fala hejtu.

Zandberg wy komuniści macie zryte berety. Zawsze możesz wyjechać do Moskwy albo na pustynię do swoich - to tylko jeden z komentarzy.

Szybko okazało się, że to tak naprawdę Zandberg zagrał na nosie hejterom i udostępnił słowa Borysa Budki, który w grudniu 2020 r. w ten sposób mówił o głosowaniu ws. Funduszu Odbudowy, a dziś Koalicja Obywatelska krytykuje Lewicę za jego jednoznaczne poparcie.

dr Anna Materska-Sosnowska: Hołownia robi źle. Rozbijanie opozycji jest grzechem [Super Raport]
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze